КИЇВ. 12 грудня. УНН. Міністерство охорони здоров'я України спростувало найпоширеніші міфи про донорство крові. Про це повідомляє УНН із посиланням на Facebook МОЗ.
Цитата
"В Україні триває національна кампанія "Твоя кров може воювати". Кожен українець (за винятком тих, хто має протипоказання до донорства крові) може підтримати військових і цивільних, для яких донорська кров є життєво необхідною. Проте іноді поширювані фейки стають на заваді надзвичайно корисній справі", – ідеться у повідомленні.
Міф 1: Донор може "підхопити" інфекції
МОЗ повідомляє, що донорство безпечне на 100%. Із кров’ю контактують лише два предмети: скарифікатор (інструмент для проколювання пальця) і голка гемакона (контейнера для забору та зберігання крові), які є стерильними. Використані інструменти викидають у присутності донора.
Міф 2: Донорство шкодить здоров’ю
Як зазначили в МОЗ, здавати кров корисно, оскільки це:
• профілактика серцево-судинних захворювань;
• стимуляція кісткового мозку;
• розрідження крові (зменшується ризик утворення тромбів);
• омолодження (поповнення нових та здорових клітин крові);
• іноді – очищення шкіри.
Міф 3: Здавати кров боляче
Незручностей від болю значно менше, ніж, наприклад, від "уколів краси" чи татуювання. Процедура здачі крові триває 10-12 хв, повідомило МОЗ.
Міф 4: У донора беруть забагато крові.
Усього 450 мл – більше у гемакон фізично не влізе. Це менше, ніж 1/10 крові в організмі людини. Під час регулярного харчування всі компоненти відновлюються за 21 день. Часто донори відчувають у цей період не слабкість, а навпаки – приплив енергії.
Міф 5: Регулярна здача крові призводить до звикання
Звикання на хімічному рівні не відбувається.