"Усі матимуть доступ": у МОЗ розповіли про організацію вакцинації від коронавірусу в Україні
"Усі матимуть доступ": у МОЗ розповіли про організацію вакцинації від коронавірусу в Україні

"Усі матимуть доступ": у МОЗ розповіли про організацію вакцинації від коронавірусу в Україні

В Україні після отримання вакцини проти коронавірусу розпочнеться перший етап вакцинації від COVID-19. Робити щеплення будуть мобільні бригади, котрі виїжджатимуть за адресою, або можна буде піти самостійно до спеціалізованого кабінету.

Про це головний санітарний лікар Віктор Ляшко розповів під час онлайн-дискусії "Вакцинація. Корупція. COVID-19".

"Ми повинні розуміти, що кабінети щеплень, які масово відкривалися, до прикладу, в Берліні в Ізраїлі, тут питання знову ж таки в отриманні першої великої партії з температурою зберігання -80 градусів і за технологіями, які раніше ніколи не використовувалися в кампаніях імунопрофілактики. Тому всі робили ці центри, наближуючи їх до великих складів, де зберігаються імунобіологічні препарати на довгостроковий термін. Надалі є плюси і мінуси таких компаній", - пояснив Ляшко.

За його словами, Україна врахувала ці критерії, а також досвід іноземних країн, а тому у МОЗ вважають, що в нашій державі доречніше започатковувати компанію через кабінети щеплень при амбулаторіях і центрах первинної медико-санітарної допомоги.

"Паралельно з цим будуть працювати мобільні бригади, які виїжджатимуть в заклади охорони здоров'я, соціальні установи, в організовані колективи - це можуть бути школи, великі підприємства тощо, де буде чіткий список, визначена кількість доз і як працювати. На одну мобільну бригаду розраховується кількість проведених щеплень, це близько 100 на добу. У той час, як в пунктах щеплень, менше, але там доступність буде більша. Але всі матимуть доступ", - розповів Ляшко.

Також Ляшко додав, що люди матимуть можливість дізнатися, де найближчий до їхнього місця проживання пункт вакцинації, прийти туди і зробити щеплення. Він зазначив, що досить позитивна річ для людей похилого віку.

Водночас він висловив думку, що в другій половині 2021 року препаратів від коронавірусу на ринку буде значно більше і їхня ціна буде меншою. Це, з його слів, дозволить вакцинувати більшу кількість людей.

Нагадаємо, Денис Шмигаль під час свого виступу у Верховній раді розповів про "дорожню карту" вакцинації, яка складається з п'яти етапів. 

Своєю чергою, 13 січня в ефірі "Сніданку з 1+1" міністр охорони здоров’я Максим Степанов заявив, що в Україні почнуть вакцинувати людей від COVID-19 у лютому 2021 року китайською вакциною Sinovac. Українці, як і жителі країн ЄС, отримуватимуть COVID-паспорт. 

Водночас, якщо вакцина китайського виробництва Sinovac Biotech, яку замовило МОЗ, не відповідатиме міжнародним правилам реєстрації, то Україна від неї відмовиться. Ефективність препарату має становити не менш ніж 70%. 

Відео Мобільні бригади для першого етапу вакцинації вже сформували поіменно

Перший етап вакцинації проводитимуть спеціальні мобільні бригади. Загалом їх понад пів тисячі. І їхній склад уже поіменно сформували. Про це заявив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. Наступні 4 етапи здійснюватимуть уже в пунктах щеплення. До цього планують залучити близько 4-х тисяч закладів. Їх підготовка ще триває. Окрім того, Верховна Рада також планує ухвалити закон, що пришвидшить реєстрацію вакцин проти коронавірусу. Першу партію Україна отримає вже до кінця тижня. Більше про коронавірус в Україні

Мобільні бригади для першого етапу вакцинації вже сформували поіменно
ТСН. 16:45
  • Facebook
  • Twitter
  • Telegram
  • Messenger
  • Viber
Автор:
Анастасія Курило
Джерело матеріала
loader
loader