Щоденної статистики смертності по Україні немає і вести її зараз неможливо - Ляшко
Щоденної статистики смертності по Україні немає і вести її зараз неможливо - Ляшко

Щоденної статистики смертності по Україні немає і вести її зараз неможливо - Ляшко

Ані Міністерство охорони здоров'я, ані Державна служба статистики не мають інформації щодо добової загальної смертності по Україні, і запровадити "оперативний збір" даних технічно неможливо.

Про це головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив в етері передачі "Мокрик По Живому" на hromadske.

За його словами, розпорядником відповідних даних є Державна служба статистики, яка надає інформацію про смертність раз на місяць.

"В сьогоднішніх умовах запровадити оперативний збір щоденної смертності неможливо технічно. Це система, яка працює і передбачає внесення в базу. Підняти систему знизу на національний рівень, верифікувати її - Державна служба статистики нам дає на 20 число цього місяця (статистику - ред.) за попередній місяць. Тобто інформацію за квітень ми маємо в травні після 20 числа", - пояснив посадовець. 

За його словами, питання смертності проходить через реєстраційну службу, а кожен летальний випадок повинен бути підтверджений судово-медичним експертом і патологоанатомом.

"Смертність фіксується зовсім іншими механізмами, її оприлюднює Державна служба статистики. Ми також беремо звідти інформацію, якою користуємося, в тому числі, і коли динаміку порівнюємо", - додав головний санлікар.

Водночас, зазначив Ляшко, на тлі пандемії COVID-19 в Україні щодня відслідковують кількість летальних випадків серед пацієнтів із пневмонією. 

Як повідомлялося, кількість інфікованих коронавірусом в Україні упродовж минулої доби збільшилася на понад 600 нових випадків. Станом на 20:00 1 липня відомо про 44 998 хворих у країні. Показник летальних випадків сягнув 1173, тоді як вилікуваних пацієнтів вже 19 548. 

Відео Уряд готується до другої хвилі епідемії коронавірусу

Уряд готується до другої хвилі епідемії. Показник захворюваності на коронавірус в Україні зріс - до 58 осіб на 100 тисяч населення. А це означає, що ми впритул наблизилися до показника, після якого треба посилювати карантин - 60 осіб на 100 тисяч. Про це йшлося на нараді під головуванням Зеленського. У столиці вже посилюють карантин - кафе, ресторанам і кінотеатрам дозволили працювати тільки до 22 години. А уряд пропонує посилити відповідальність за неносіння масок: штрафи мають виписувати і громадянам, і громадським закладам та траспортним підприємствам, якщо пасажири ігноруватимуть масковий режим. Сьогодні в Україні виявили ще 664 випадки коронавірусу. Більше про коронавірус в Україні

Уряд готується до другої хвилі епідемії коронавірусу
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader