Новий пік коронавірусу важко спрогнозувати і він може настати у будь-який момент, вважають у Всесвітній організації охорони здоров'я. Навіть країнам, які заявили про перемогу над COVID-19, варто бути пильними.
Про спад коронавірусу рано говорити
Світ перебуває в епіцентрі першої хвилі недуги і говорити про спад коронавірусу наразі зарано. Про це повідомив директор програми ВООЗ з надзвичайних ситуацій в області охорони здоров'я Майкл Раян, передає CNN.
Ми повинні усвідомлювати, що новий сплеск захворюваності може статися у будь-який час. Ми не маємо робити хибні припущення, що якщо захворювання зараз знижується, то воно продовжить знижуватися, а у нас буде кілька місяців, щоб підготуватися до нової хвилі,
– розповів Раян.
Другий пік може настати вже у цій хвилі
Другий пік захворювання може настати ще в першій його хвилі. Це – не рідкість для пандемій, так вже траплялось у 1919 році з сумнозвісною "іспанкою". Разом з тим, це не означає, що обов’язковою буде друга хвиля COVID-19.
Усі країни мають бути готові швидко виявляти нові випадки, навіть якщо їм здається, що вони успішні у подоланні коронавірусу. Навіть країни зі значним спадом інфікування не повинні розслаблятись,
– заявила епідеміолог ВООЗ Мері ван Керхов.
Що раніше казали у ВООЗ про другу хвилю COVID-19
- У ВООЗ повідомляли, щодруга хвиля коронавірусу, швидше за все, може настати восени 2020 року.
- Небезпека у тому, що вона може збігтися зі спалахом інших інфекційних захворювань.
- В організації зазначають, що занепокоєні тим, що країни занадто швидко скасовують карантинні обмеження.
Статистика коронавірусу у світі
Станом на 26 травня у світі зафіксували понад 5 мільйонів 590 тисяч випадків COVID-19, померли майже 348 тисяч людей, одужали більше ніж 2 мільйони 366 тисяч хворих.
Який перебіг коронавірусу / Інфографіка 24 каналу