Вчені виявили, що звичайна трава може допомогти в лікуванні раку товстої кишки
Вчені виявили, що звичайна трава може допомогти в лікуванні раку товстої кишки

Вчені виявили, що звичайна трава може допомогти в лікуванні раку товстої кишки

Дослідники виявили, що лікарська рослина Artemisia herba-alba містить сполуки, здатні боротися з колоректальним раком. Екстракт рослини зупинив ріст ракових клітин, порушив ключові шляхи розвитку раку та продемонстрував потенціал як менш шкідлива альтернатива хіміотерапії. Вчені з Університету Шарджі виявили, що Artemisia herba-alba, природна ароматична трава, містить сполуки з потенційним терапевтичним ефектом проти колоректального раку.

Ця трава, широко відома як звичайний полин, білий полин або біла трава, росте в природі в Північній Африці та на Близькому Сході, де вона вже давно використовується в традиційній медицині. Місцеве населення історично покладалося на нього для лікування таких захворювань, як бронхіт, діарея, гіпертонія та діабет. У дослідженні, опублікованому в рецензованому журналі Food Science and Nutrition , повідомляється про те, що це може бути ефективною зброєю для боротьби з колоректальним раком.

Інкубаційний графік A. herba alba
Інгібуючий ефект збільшення концентрації екстракту A. herba-alba на життєздатність клітин різних клітинних ліній раку товстої кишки після (A) 24 годин і (B) 48 годин інкубації. Авторство: Food Science & Nutrition (2024): https://doi.org/10.1002/fsn3.4715

«Ці результати свідчать про те, що Artemisia herba-alba має великий потенціал як новий засіб у боротьбі з КРР (колоректальний рак)», — каже доктор Лара Бу Малхаб. « Полин білий може бути багатообіцяючим природним інгредієнтом для нових методів лікування раку на основі результатів (нашого дослідження)».

Методологія дослідження

Доктор Бу Малхаб, провідний автор дослідження, є науковим співробітником Науково-дослідного інституту медицини та медичних наук Університету Шарджі. Рослинний матеріал для дослідження включав надземні частини Artemisia herba-alba , які були зібрані з південної Йорданії в травні 2021 року.

«[Співавтор) Професор М. Худайб, шановний експерт із фармакогнозії та фітохімії у Школі фармації Йорданського університету, провів ботанічну ідентифікацію цих зразків», — пишуть автори. «Після збору надземні частини висушували на повітрі при кімнатній температурі та захищали від прямих сонячних променів, щоб уникнути псування чутливих компонентів».

Після висушування рослинний матеріал механічно подрібнювали в дрібний порошок «з частинками розміром не більше 0,5 мм. Цей попередній крок було зроблено для підвищення ефективності наступного процесу екстракції, гарантуючи максимально можливу кількість екстрагованих фітохімічних речовин». Дослідження виявило, що екстракт містить багато активних сполук із властивостями, здатними боротися з раком прямої кишки з різним ступенем ефективності. Висновки показують, що екстракт з Artemisia herba-alba зупинив ріст ракових клітин і спричинив їхню смерть, незалежно від специфічних генетичних особливостей.

«Це також порушило клітинний цикл і знизило активність білків, таких як циклін В1 і CDK1, які мають вирішальне значення для поділу ракових клітин. Крім того, він заблокував шлях PI3K/AKT/mTOR, який відіграє важливу роль у розвитку раку», — додає доктор Бу Малхаб.

Читайте також -  Терапія холодною водою: тимчасове вирішення чи довгострокова користь?

«Поточне дослідження підкреслює вибіркову цитотоксичність екстракту проти клітинних ліній CRC, підкреслюючи його потенціал як доповнення до існуючого лікування раку з більш ефективними та менш шкідливими альтернативами. «Наші результати підкреслюють величезний потенціал Artemisia herba-alba як природного джерела для розробки інноваційних методів лікування колоректального раку, спрямованих на нагальну потребу в лікуванні з меншою кількістю побічних ефектів і більшою ефективністю».

Колоректальний рак: зростаюча глобальна проблема

Колоректальний рак або КРР є третім за поширеністю раком у світі. На його частку припадає близько 10% усіх випадків раку. Це друга провідна причина смерті від раку. У 2020 році він спричинив 1 мільйон смертей із двома мільйонами нових випадків, зареєстрованих у тому ж році. За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, КРР переважно вражає людей похилого віку, більшість випадків зустрічається у людей віком 50 років і старше.

«Колоректальний рак (КРР) є поширеним і серйозним захворюванням, тому необхідно знайти нові та кращі методи лікування», — підкреслює доктор Бу Малхаб.

Дослідження може мати значне значення, якщо його помітить і прийме велика фармацевтична компанія, оскільки сучасна традиційна хіміотерапія, яка використовується для лікування колоректального раку, стикається з проблемами, пов’язаними з тим, що ракові клітини стають стійкими до препаратів, окрім їх шкідливого побічного ефекту.

«Саме тому потрібні альтернативні рішення. «Одна рослина, Artemisia herba-alba, відома своїми лікарськими засобами, була вивчена на її здатність боротися з КРР», — стверджує доктор Бу Малхаб». Дослідники протестували екстракт цієї рослини на основі метанолу на восьми різних типах клітин CRC, щоб побачити, як він впливає на виживання, ріст і смерть клітин, а також його вплив на ключовий шлях, пов’язаний з раком».

Результати дослідження підкреслюють «потенціал Artemisia herba-alba як протипухлинного агента для CRC. [Вони] демонструють його цитотоксичну дію, здатність індукувати апоптоз, здатність зупиняти клітинний цикл, що свідчить про ширше терапевтичне значення».

Завершуючи своє дослідження, розповідаючи про свої висновки, вчені закликають до подальших досліджень «для з’ясування молекулярних механізмів і клінічної ефективності Artemisia herba-alba в контексті лікування раку».

Источник материала
loader
loader