Ветеранка Данілкіна - про центр Superhumans: Великі черги, але протезування і реабілітація безкоштовні
Ветеранка Данілкіна - про центр Superhumans: Великі черги, але протезування і реабілітація безкоштовні

Ветеранка Данілкіна - про центр Superhumans: Великі черги, але протезування і реабілітація безкоштовні

У Всеукраїнському центрі протезування, реконструктивної хірургії та реабілітації Superhumans лікують усіх, хто дістав поранення чи травми внаслідок війни. Щоб потрапити туди, потрібно просто стати в чергу.

Про це у черговій програмі проєкту «Станція Краматорськ» розповіла ветеранка Руслана Данілкіна, відома українцям як Руся «Незламна».

За її словами, найлегший спосіб потрапити на протезування у Superhumans Center – заповнити анкету на офіційному сайті superhumans.com.

«В анкеті потрібно зазначити своє прізвище, ім’я, паспортні дані, номер телефону, а також описати обставини, внаслідок яких людина отримала поранення чи травму. Протягом трьох днів наші фахівці зв'язуються з пацієнтом, призначають дату первинного огляду, а потім дату протезування і реабілітації. І це все – людина вже у нас на балансі», – розповіла Данілкіна.

Єдина проблема – великі черги охочих потрапити на лікування у центр Superhumans, бо людей, котрі потребують протезування, зараз дуже багато.

За словами ветеранки, такої кількості ампутацій можна було б уникнути, якщо поранених вчасно передавати медикам, тож зараз у центрі міркують над тим, щоб поранених до них привозили одразу з фронтових стабпунктів.

«У нас палатний фонд розташований на 10-ти поверхах і плюс наша операційна. Хірурги оперують кілька разів на день. Загалом у Superhumans надають комплексні послуги: протезування, реконструктивна та пластична хірургія, відновлення слуху, протезування слуху, реабілітація, психологічна допомога і освітня підтримка», – розповіла ветеранка.

Сама вона почала працювати у центрі Superhumans після того, як пройшла там реабілітацію. У дівчини – висока ампутація, уламком касетного боєприпасу на війні їй відірвало ліву ногу. За словами Русі, не мати одного коліна значно важче, ніж не мати гомілок на обох ногах.

«Більшість людей думає, що стати на протез легко, а військові – навіть планують швидко повернутися у військо. Але щоб навчитися рухатися, як на механічному, так і на електронному протезах, потрібно чимало зусиль і місяці тренувань. Почуватися впевнено людина починає лише на другий рік», – пояснила Руся. Саме тому, за її словами, психологічна підтримка пацієнтів дуже важлива, у центрі її надають кожному і продовжують навіть після виписки.

«Найважче – повернутися у звичне життя після реабілітації, бо у нас людина відчуває потужну мотивацію, дружні жарти собі подібних, почувається наче у великій сім’ї. А за стінами усіх чекає реальність, часто байдужість і нерозуміння інших людей. Я знімаю зі своїх пацієнтів рожеві окуляри і пояснюю, що треба бути готовим вийти звідси», – розповіла Данілкіна.

Повне інтерв’ю з ветеранкою можна переглянути на Ютуб-каналі Укрінформу. 

Руся Данілкіна «Незламна» народилася в Одесі. 18-річною пішла добровільно захищати країну, стала операторкою-зв’язківцем, служила на Запорізькому та Херсонському напрямках. Після поранення, втративши ногу, демобілізувалася. Працює у центрі протезування, реконструктивної хірургії та реабілітації постраждалих від війни Superhumans.

Як повідомлялося, «Станція Краматорськ» – це спільний продукт Укрінформу та Центру протидії з дезінформацією при РНБО. Головна мета проєкту – через відверту розмову показати особисту життєву історію героя та водночас висвітлити основні російські ІПСО на тему армії та війни.

Ведучі програми Костянтин та Влада Ліберови – документальні фотографи, які фіксують події в Україні з перших днів повномасштабного вторгнення.

Источник материала
loader
loader