Фактчекери VoxCheck за рік спростували 95 російських фейків про систему охорони здоров’я
Фактчекери VoxCheck за рік спростували 95 російських фейків про систему охорони здоров’я

Фактчекери VoxCheck за рік спростували 95 російських фейків про систему охорони здоров’я

Російські пропагандисти продовжують поширювати дезінформацію про «чорних трансплантологів», секретні біолабораторії та епідемії в Україні.

У 2024 році фактчекари VoxCheck виявили та спростували 95 фейків про систему охорони здоров’я, які поширює російська пропаганда в інформаційному просторі, повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров'я.

«У 2024 році пропагандисти кремля поширювали безліч фейків про систему охорону здоровʼя України. Три теми, на яких росіяни паразитували найчастіше: чорні трансплантологи» на фронті, «секретні» біолабораторії США в Україні, епідемії в Україні», — зазначили фактчекери у дописі на своїй фейсбук-сторінці.

Фейк про «чорних трансплантологів» на фронті росіяни просувають ще з 2014 року. Однак проведення трансплантації органів «у польових умовах» неможливе. Для цього потрібне спеціальне обладнання, кілька бригад медпрацівників та ідеальний збіг фізіологічних показників донора і реципієнта, повідомила команда проекту.

До поширення наративу буцімто в Україні діють «секретні» біолабораторії США, де працюють над створенням біологічної зброї, долучались російські посадовці, зокрема Захарова та Нєбєнзя.

Україна співпрацює зі США у галузі запобігання поширення патогенів та знань, які можуть бути використані для створення смертельного вірусу.

Упродовж року росіяни регулярно публікували дописи, ніби в Україні невдовзі розпочнеться або вже розпочалась епідемія холери, чуми, черевного тифу тощо. Ці вигадки поширювали, щоб налякати та спровокувати паніку у суспільстві, перебільшуючи реальну статистику захворювань. Насправді, за 2024 рік в Україні не було жодної епідемії, повідомили у VoxCheck.

«Довіряйте лише перевіреним джерелам! Офіційна інформація щодо вашого здоров’я — на сторінках Міністерства охорони здоров’я України та Національної служби здоров’я України», — зазначила команда проекту.

Фото: умовне / VoxCheck

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги по теме
Здоровье Медицина
Источник материала
loader
loader