Міноборони: Чоловіків від 17 до 25 років будуть брати на військовий облік без медкомісії
Міноборони: Чоловіків від 17 до 25 років будуть брати на військовий облік без медкомісії

Міноборони: Чоловіків від 17 до 25 років будуть брати на військовий облік без медкомісії

Оцінка придатності до військової служби чоловіків від 17 до 25 років зможе проводитися без медичного огляду. Відповідні зміни внесло своїм наказом №686 Міністерство оборони.

Щодо українських хлопців, яким виповнилося 16 років дані про місце проживання та місце перебування, відцифрований образ обличчя, відомості про оформлення документів для виїзду за кордон на постійне проживання та інші будуть вносити автоматично до реєстру «Оберіг» .

Якщо раніше  «Оберіг» «не бачив» дані про окремих чоловіків, які з тих чи інших причин ніколи не ставали на військовий облік і не відвідували ТЦК, то тепер відповідну прогалину виправлять шляхом автоматичної передачі даних з інших реєстрів.

Наприклад, якщо чоловік отримував паспорт у вигляді ID-картки чи закордонний паспорт, то дані про нього є у Демографічному реєстрі. От звідти вони й перетікатимуть до «Оберегу».

Відповідно, дані про чоловіків у віці від 17 до 25 років теж будуть братись в інших реєстрах. Тому, вирішили в Міноборони, медкомісія їм не знадобиться.

Також хлопців від 16 до 25 років, що оформлюватимуть паспорт, автоматично внесуть до реєстру «Оберіг» без проходження ВЛК. Це стосуватиметься і тих хлопців, які проживають за кордоном.

Актуальність військових електронних документів для чоловіків 18-60 років, що знаходяться за кордоном, перевірятиметься через взаємодію із ДМС.

Також у наказі №686 у новій редакції викладено розділ щодо медичного огляду призовників і допризовників.

Під час воєнного стану медичний огляд призовників і допризовників проводиться з урахуванням положень пунктів 8 та 18 Порядку реалізації експериментального проєкту з автоматичної верифікації та перевірки відомостей про військовозобов'язаних, затвердженого постановою Кабміну №932 від 16 серпня.

Змінами до Положення про ВЛК встановлено, що у випадках, визначених цими пунктами, медичний огляд призовників не проводиться, лабораторні та інструментальні дослідження не виконуються.

Оцінка стану здоров'я та придатності до військової служби проводиться на підставі поданих на розгляд документів та даних, наявних в Електронній системі охорони здоров’я.

На медичний огляд можуть розраховувати громадяни, визнані особами з інвалідністю, та ті, хто має тяжкі перинатальні ураження нервової системи, тяжкі вроджені вади розвитку, рідкісні орфанні захворювання тощо.

Теги по теме
Вооруженные силы Украины Кабмин Минобороны Армия
Источник материала
loader
loader