Від Севастополя до Києва: Стефанішина заявила, що в угоді про членство в ЄС не може бути питань щодо території України
Від Севастополя до Києва: Стефанішина заявила, що в угоді про членство в ЄС не може бути питань щодо території України

Від Севастополя до Києва: Стефанішина заявила, що в угоді про членство в ЄС не може бути питань щодо території України

Зміст

За словами віцепремʼєр-міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної, угода про членство України в Європейському Союзі не має містити жодних територіальних обмежень

Про це вона заявила під час години запитань до уряду у Верховній Раді, передає Укрінформ.

"Євроінтеграція буде від Севастополя до Києва", – наголосила Стефанішина.

Вона акцентувала, Україна у своїй переговорній рамці, яку представлятиме на першій міжурядовій конференції в червні, наголошуватиме: жодних обмежень щодо територіального застосування угоди про членство в Євросоюзі не може бути.

"Стосовно війни і членства в ЄС, це моя принципова позиція, яка ґрунтується на юридичних аргументах, які пов’язані з процесом підписання Угоди про асоціацію. Вона була підписана, коли Крим був анексований, коли почалися військові дії в Донецькій та Луганській областях. Але Угода про асоціацію не містить жодного слова, пов’язаного з її територіальним застосуванням, так само і договір про членство України не має містити таких обмежень", – зазначила віцепремʼєр-міністерка.

Також вона зауважила, є спеціальна процедура Європейської комісії, згідно з якою надається рекомендація щодо здійснення діяльності в країні, де частина території не є під ефективним контролем, наприклад як у випадку Кіпру.

  • 8 листопада 2023 року Єврокомісія рекомендувала розпочати процес перемовин про вступ України до ЄС.
  • 21 лютого президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн заявила, що переговорна рамка для вступу України до ЄС буде готова на початку літа - після європейських виборів.
  • 22 лютого президент Зеленський сказав, що мета України - почати переговори про вступ до ЄС до червня.
  • 11 березня повідомлялося, що Європейська комісія має ухвалити рішення щодо представлення переговорної рамки про вступ України до ЄС протягом трьох днів.
  • 16 квітня віцепрем'єр-міністерка з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина поділилася прогнозами щодо затвердження переговорної рамки про вступ України до ЄС.
  • Швейцарія 15-16 червня проведе на прохання України Глобальний саміт миру.
  • 24 квітня Володимир Зеленський заявив, що, за даними розвідки, Росія має конкретний план щодо зриву Саміту миру.
Теги по теме
Украина Евросоюз Европа Еврокомиссия
Источник материала
loader
loader