Всесвітня організація охорони здоровʼя (ВООЗ) назвала самотність глобальною загрозою для здоровʼя. Її вплив еквівалентний викурюванню 15 сигарет на день.
Про це пише The Guardian.
Проблема самотності загострилася через пандемію COVID-19. Карантин зупинив економічну та соціальну активність людей, тому рівень самотності підвищився.
ВООЗ створила міжнародну комісію з проблеми самотності. Її очолили генеральний хірург США Вівек Мурті та дипломатка Африканського Союзу з питань молоді Чідо Мпемба. Шкоду від самотності вважають більшою, ніж від ожиріння та малорухливого способу життя.
У той час як самотність часто розглядається як проблема для розвинених країн, Мерті сказав, що показники кожної четвертої літньої людини, яка зазнає соціальної ізоляції, однакові в усіх регіонах світу.
У літніх людей самотність пов’язана з підвищенням ризику розвитку деменції на 50% і ризиком розвитку ішемічної хвороби серця або інсульту на 30%.
Але це також псує життя молодих людей. Від 5% до 15% підлітків є самотніми , згідно з цифрами, які, швидше за все, є заниженими. В Африці 12,7% підлітків відчувають самотність у порівнянні з 5,3% у Європі .
Молоді люди, які відчувають самотність у школі, частіше кидають навчання в університеті. Це також може призвести до погіршення економічних результатів; Відчуття роз’єднаності та відсутності підтримки на роботі може призвести до зниження задоволеності роботою та зниження продуктивності.
Мпемба сказала, що в Африці, де більшу частину населення становлять молоді люди, виклики, пов’язані з миром, безпекою та кліматичною кризою, а також високий рівень безробіття, сприяють соціальній ізоляції. "Ми вважаємо, що важливо переосмислити наратив про самотність, особливо для вразливих груп населення, виключених цифровим розривом", – сказала вона.
Мерті додав: "Ці проблеми не стосуються однієї країни… [Самотність] є недооціненою загрозою громадському здоров’ю".