Про це у Фейсбуці повідомляє Національна служба здоров'я, передає Укрінформ.
Міністерство охорони здоров'я України погодило специфікації та умови закупівлі за наступними напрямами медичної допомоги, які надаватимуться за Програмою медичних гарантій у 2024 році:
- Бронхоскопія
- Гістероскопія
- Езофагогастродуоденоскопія
- Забезпечення кадрового потенціалу системи охорони здоров’я шляхом організації надання медичної допомоги із залученням лікарів-інтернів
- Колоноскопія
- Мамографія
- Медична допомога при гострому інфаркті міокарда
- Мобільна паліативна медична допомога дорослим і дітям
- Неонатальний скринінг
- Секційне дослідження
- Цистоскопія
- Первинна медична допомога
Як зазначають в НСЗУ, вимоги до пакетів складаються з двох частин: обсягу послуг, який пацієнти можуть отримати (специфікації) та вимог до закладу - організації надання допомоги, наявності фахівців та обладнання (умов закупівлі).
В НСЗУ нагадали, що, як і раніше, договір зможуть укласти ті суб’єкти господарювання, які відповідають вимогам, умовам закупівлі та специфікаціям.
Вимоги до надавачів медичних послуг затверджені постановою КМУ «Про затвердження вимог до надавача послуг з медичного обслуговування населення, з яким головними розпорядниками бюджетних коштів укладаються договори про медичне обслуговування населення» від 28.03.2018 № 391.
Серед них:
- наявність ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики, інших дозвільних документів, передбачених законом;
- наявність у надавача необхідної для надання послуг з медичного обслуговування населення (медичних послуг) за договором матеріально-технічної бази, яка відповідає вимогам галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я, примірних табелів матеріально-технічного оснащення, затверджених МОЗ;
- наявність умов для медичного обслуговування та вільного доступу до будівель і приміщень надавача медичних послуг осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення;
- реєстрація надавача як юридичної особи (крім державної або комунальної установи) або як фізичної особи – підприємця;
- відповідність критеріям, установленим у порядку використання коштів відповідної бюджетної програми, на виконання якої укладаються договори про медичне обслуговування населення.
З погодженими специфікаціями та умовами закупівлі за напрямами медичної допомоги, які надаватимуться за Програмою медичних гарантій у 2024 році, можна ознайомитися на сайті НСЗУ в розділі “Контрактування” / ”Вимоги ПМГ 2024” або за посиланням.
Як повідомляв Укрінформ, у 2024 році на Програму медичних гарантій передбачено 158,8 млрд гривень. У 2023 році ця сума склала понад 142 млрд гривень.