Когнітивно-поведінкова терапія безсоння (CBTi) є першим методом вибору боротьби з безсонням. На жаль, втручання є недостатньо ефективним для всіх людей, які мають таку проблему. Вчені пропонують альтернативу.
Розлад сну і безсоння є другою найпоширенішою проблемою психічного здоров'я й основним фактором ризику депресії. Тому важливість боротьби з нею важко переоцінити, пише News Medical.
Менш вивченим типом втручання при безсонні, яке може забезпечити додаткове покращення, є хронобіологічне лікування.
Воно спрямоване на підвищення амплітуди біологічного годинника шляхом використання взаємодії з яскравим світлом, фізичною активністю або збільшенням температури тіла.
Новий спосіб лікування безсоння / Фото unsplash.com
Нове дослідження оцінює ефективність такого лікування на 175 дорослих з безсонням. Учасники не приймали ліки для сну і не працювали позмінно.
Наскільки ефективний новий спосіб
Результати показали, що CBTi збільшила ефективність сну на 6,69%. А ті люди, які отримали нове лікування, збільшили тривалість сну на 12,89%.
Також додавання хронобіологічного лікування до CBTi призвело до значних додаткових переваг через 10 тижнів: зменшення початку сну на 23,60% і зменшення раптового пробудження на 64%.