Важливо знати: як уберегтися від дифтерії та правця
Важливо знати: як уберегтися від дифтерії та правця

Важливо знати: як уберегтися від дифтерії та правця

Важливо знати: як уберегтися від дифтерії та правця

Рекомендації дали у ЦГЗ.

В Україні вакцинація проти дифтерії та правця є обов'язковою та входить до Національного календаря профілактичних щеплень. Вакцинуватися можна безкоштовно. Фахівці Центру громадського здоров'я (ЦГЗ) розповіли, коли треба робити таке щеплення.

Коли треба вакцинуватися проти правця та дифтерії

У ЦГЗ пояснили, що першу вакцинацію проводять ще у ранньому дитинстві: у 2, 4 та 6 з ревакцинацією у 18 місяців — АКДП або АаКДП проти кашлюку, дифтерії та правця.

Наступне щеплення діти отримують у шість років вакциною АДП проти дифтерії та правця.

Далі вакцинуватися потрібно раз на 10 років, починаючи з 16 років. Для цього використовується вакцина АДП-М.

«Якщо минуло понад 10 років від останньої вакцинації або ви взагалі її не робили — усе одно робіть, коли зможете. Порадьтеся з лікарем, він складе для вас індивідуальний графік вакцинації з дотриманням мінімальних інтервалів і надасть необхідні направлення», – йдеться у повідомленні.

Як отримати щеплення безкоштовно

У Центрі зазначили, що вся вакцинація від дифтерії та правця  за Національним календарем профілактичних щеплень — безоплатна і доступна для дітей і дорослих. Щоб отримати щеплення, слід звернутися до:

  • сімейного лікаря чи педіатра;
  • найближчого закладу охорони здоров’я;
  • приватної клініки або приватного лікаря, які мають договір з Національною службою здоров'я України.

Чим небезпечні правець та дифтерія

Фахівці наголосили, що дифтерія та правець входять до переліку небезпечних інфекційних хвороб та можуть призводити до тяжких ускладнень, а іноді навіть смерті.

Так, правець уражає нервову систему, спричиняє сильні судоми та проблеми з диханням і може призвести до смерті.

Дифтерія може призвести до серцевої недостатності, ураження нирок, нервової системи, набряку головного мозку і зупинки дихання.

Нагадаємо, як захистити дитину від туберкульозу та коли слід робити щеплення.

Важливо! Ця публікація заснована на останніх та актуальних наукових дослідженнях у сфері медицини та має виключно загальноінформаційний характер. Публікація не може бути підставою для встановлення будь-яких діагнозів. Якщо ви захворіли або потребуєте діагнозу, зверніться до лікаря!

Джерело матеріала
loader