/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2Fefaa6fcc3fc8eac1bd188de74f594ec2.jpg)
Як смартфони з Android "гальмують" через старі SMS-повідомлення
У час, коли навіть бюджетні смартфони мають щонайменше 128 ГБ пам'яті, здається, що проблема браку місця залишилася у минулому. Та нові "важкі" застосунки й медіафайли швидко "з'їдають" вільний простір — і часто ми забуваємо про ще одного "тихого" винуватця сповільнення гаджета.
Про це пише SlashGear.
Чи справді старі SMS гальмують ваш Android‑телефон
Сучасні текстові повідомлення більше не обмежуються кількома рядками — до них додають фото, GIF-анімації, аудіо та відео. Саме ці вкладення поступово заповнюють пам'ять, а роздутий обсяг даних у Samsung Messages чи Google Messages змушує процеси працювати повільніше: застосунки відкриваються довше, інтерфейс "пригальмовує", а батарея тане на очах.
Видалення сторічних чатів може звільнити кілька мегабайтів, але кардинально проблему не вирішить, якщо у ваших ланцюжках немає гігабайтів вкладених файлів. Водночас для тих, хто активно обмінюється "важким" контентом і не змінював телефон роками, очищення месенджера від старих розмов помітно полегшить життя пристрою.
Google та Samsung радять регулярно перевіряти сховище й видаляти те, що займає найбільше місця. Оптимальний сценарій — резервні копії в Google One, Photos чи Drive, а за наявності слота microSD — перенесення архівів на карту. Чиста тека із повідомленнями не перетворить смартфон на "ракету", та врятує, коли вільної пам'яті залишаються крихти.

