/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F59f6ec9484ca98a38e251582148be1c9.jpg)
Facebook — найнебезпечніша платформа для активістів
Понад 90% захисників довкілля та прав на землю зазнали онлайн-домагань або переслідувань у Facebook через свою діяльність. Такі результати глобального опитування, проведеного міжнародною організацією Global Witness, пише The Verge. Після Facebook за найбільшою кількістю принежень йде X, WhatsApp та Instagram — усі платформи, що належать Meta.
Близько 62% респондентів повідомили про зловживання саме у Facebook, 36% — у WhatsApp, а 26% — в Instagram. За словами Global Witness, це відображає глобальну популярність платформ Meta, але також і глибоку проблему з модерацією контенту.
75% активістів вважають, що онлайн-знущання спричинили реальні офлайн-загрози. Майже кожен четвертий респондент зазнав нападів через свою стать, а дві третини — побоюються за власну безпеку.
Попри заклики активістів, Meta у січні 2025 року відмовилася від програми перевірки, яка допомагала боротися з дезінформацією. Замість цього компанія перейшла на краудсорсингову модель, подібну до X, де, згідно з дослідженням, 37% користувачів теж стикалися з онлайн-знущаннями.
Meta у відповідь нагадала про наявні інструменти, такі як фільтри «Приховані слова» та обмеження коментарів від незнайомців. Втім, Global Witness та інші активісти вважають ці заходи недостатніми.

