/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fa1c37cb002f26f5f64a70d26cde9e64a.jpg)
Всього 7000 кроків на день знижують ризики для здоров'я
Про це повідомляє ВВС, передає Укрінформ.
Дослідження, опубліковане в журналі Lancet Public Health, показало, що ця цифра може бути більш реалістичною ціллю, ніж 10 тисяч кроків, які часто розглядаються як орієнтир. Десять тисяч кроків - це приблизно вісім кілометрів. Точна відстань буде різною для кожного, відповідно до довжини кроку, яка залежить від зросту, статі та швидкості ходьби, причому люди, які ходять швидше, як правило, роблять довші кроки.
Цифра 10 тисяч кроків бере свій початок з маркетингової кампанії 1960-х років в Японії. Напередодні Олімпійських ігор 1964 року в Токіо було випущено крокомір «manpo-kei», що перекладається як «лічильник 10 тисяч кроків».
Провідний автор дослідження доктор Мелоді Дінг зазначив, що ця цифра була «вирвана з контексту» і стала неофіційним орієнтиром, який продовжують рекомендувати багато фітнес-трекерів і додатків.
У дослідженні Lancet було проаналізовано попередні дослідження та дані про здоров'я та активність понад 160 тисяч дорослих людей по всьому світу. Порівняно з тими, хто проходив 2 тисячі кроків на день, було виявлено, що 7 тисяч кроків пов'язані зі зниженням ризику: серцево-судинних захворювань - на 25%, раку - на 6%, деменції - на 38% і депресії - на 22%.
Загалом навіть скромна кількість кроків - близько 4 тисяч на день - пов'язана з покращенням здоров'я, порівняно з дуже низькою активністю - лише 2 тисячі кроків на день. Для більшості станів здоров'я переваги, як правило, зрівнюються після 7 тисяч кроків, хоча є додаткові переваги для серця, якщо ходити далі.
Більшість рекомендацій щодо фізичних вправ зосереджуються на часі, витраченому на фізичну активність, а не на кількості кроків. Наприклад, Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує дорослим займатися щонайменше 150 хвилин помірною аеробною активністю або 75 хвилин інтенсивною аеробною активністю щотижня.
Як повідомляв Укрінформ, дослідники з Лодзького університету (Польща) провели найбільший у світі метааналіз щодо користі ходьби для здоров’я, щоб визначити, скільки кроків потрібно зробити, щоб зменшити ризик ранньої смерті.
Фото: Alamy
