Україна має виконати обіцянки щодо антикорупційних реформ - євродепутати
Україна має виконати обіцянки щодо антикорупційних реформ - євродепутати

Україна має виконати обіцянки щодо антикорупційних реформ - євродепутати

Делегація комітету Європарламенту з питань бюджетного контролю, яка відвідала Україну 20-23 липня, висловила сподівання, що реформи у сфері верховенства права та боротьби з корупцією не мають сповільнюватися.

Про це йдеться у заяві комітету, яка є у розпорядженні Укрінформу.

"Під час візиту делегація заслухала зацікавлені сторони щодо їхньої волі продовжувати впроваджувати необхідні реформи. Зараз саме час виконати дані обіцянки", – заявили в комітеті, підкресливши, що ці реформи мають сприяти просуванню переговорів про вступ до ЄС.

"Було важливо отримати запевнення, що реформи у сфері верховенства права та боротьби з корупцією не сповільнюються, а їхній темп буде збережено, незважаючи на величезні труднощі в умовах повномасштабної війни", – йдеться у заяві.

Законодавці відзначили зусилля української влади протягом останніх років в напрямку впровадження реформ, при цьому додаючи, що зараз "не час відкочуватися назад і втрачати набраний імпульс".

"Прогрес має продовжуватися. І Європейський Союз також повинен наполягати на цих реформах, тим більше, що інші міжнародні партнери більше цього не роблять і припиняють фінансову та адміністративну підтримку", – заявили в комітеті.

Євродепутати вважають, що голосування у Верховній Раді 22 липня щодо обмеження повноважень НАБУ і САП ризикує підірвати незалежність антикорупційних органів, яка "є ключем до їхнього успіху".

"Говорячи про корупцію, також потрібно визнати, що Україна є мішенню дезінформаційних кампаній, спрямованих на посилення шкідливих наративів про розпорядження бюджетними коштами. З цієї причини підтримка України також означає протидію дезінформації", – нагадали в комітеті.

Євродепутати вважають, що основна увага має бути зосереджена на спроможності та готовності активно боротися з корупцією, а не заперечувати її існування.

"Окрім боротьби з корупцією, необхідно дотримуватися верховенства права, що є фундаментальною вимогою процесу вступу до ЄС та елементом бюджетної обумовленості", – йдеться в заяві.

"Комітет продовжуватиме ретельно перевіряти використання коштів ЄС в Україні в рамках процедури аудиту та продовжуватиме тиснути на Україну, щоб вона серйозно та ретельно ставилася до реформ, аби виправдати продовження фінансової підтримки", – зауважили євродепутати.

Як повідомлялося, голова комітету Європарламенту з питань бюджетного контролю Ніклас Гербст закликав Україну зберегти незалежну систему антикорупційних органів для ефективної протидії твердженням російської пропаганди, націленої на виборців у країнах ЄС, що вона є корумпованою державою.

У вівторок Європейська комісія також висловила серйозну стурбованість рішенням Верховної Ради ліквідувати гарантії незалежності Національного антикорупційного бюро та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Після ухвалення Закону № 4555-IX "Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей досудового розслідування кримінальних правопорушень, пов’язаних із зникненням осіб безвісти за особливих обставин під час дії воєнного стану", його підпису Президентом та публікацією в офіційному виданні Верховної Ради "Голос України" закон набув чинності.

Вчора ввечері у Києві та інших містах на мітингах вимагали ветувати закон.

У своєму відеозверненні в ніч на 23 липня Президент Володимир Зеленський запевнив, що антикорупційна інфраструктура працюватиме без російських впливів і що "від цього треба все очистити".

Генеральний прокурор Руслан Кравченко під час брифінгу наголосив, що відповідно до Конституції України відповідальність за справедливість у державі несе саме генпрокурор.

Тим часом народні депутати України ініціюють збір підписів та підготовку конституційного подання до Конституційного суду України щодо закону про звуження повноважень НАБУ та САП.

 Фото: pixabaу

Теги за темою
Корупція НАБУ САП
Джерело матеріала
loader