/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F948c2a5fae2cea325d2a9b9526da236c.jpg)
У справі про підтоплення метро очікуються результати двох експертиз - генпрокурор
Про це на брифінгу повідомив генеральний прокурор Руслан Кравченко, передає кореспондент Укрінформу.
"Щодо підтоплення метро, то повідомлення про підозру отримали вже більшість фігурантів, встановлені збитки від бездіяльності (посадовців - ред.)... Нами встановлено, що велика кількість посадових осіб, які відповідали саме за цей напрямок роботи, знали про ймовірне настання таких наслідків, але не вжили дієвих заходів для недопущення цієї ситуації", - зазначив Кравченко.
Він наголосив, що розслідування справи буде продовжено.
"Після мого призначення я вивчав цю справу особисто. Дав вказівку, що необхідно здобути нові докази. Можливо, проведення судово-економічної та гірничої спеціальної експертиз, якими наразі вже займаються, надасть нам всі відповіді щодо такої аварії в метро. Але на сьогодні крапка не поставлена в цьому", - наголосив генпрокурор.
Як повідомляв Укрінформ, 8 грудня 2023 року столична влада оголосила про припинення руху поїздів на відрізку між станціями "Деміївська" та "Либідська" у зв'язку із підтопленням тунелю. Попередньо було встановлено, що підтоплення сталося через розгерметизацію тунелю. За цим фактом прокуратура розпочала досудове розслідування.
У липні столичний суд відправив під цілодобовий домашній арешт виконувача обов’язків начальника метрополітену та повідомив про підозру начальнику служби колії, тунельних споруд та головному інженеру метрополітену.
У листопаді 2024 року було повідомлено про підозру колишньому керівнику комунального підприємства "Київський метрополітен".
У липні 2025 року правоохоронці повідомили директору Департаменту транспортної інфраструктури Київської міської державної адміністрації про підозру в службовій недбалості, що спричинила руйнування тунелю в столичному метро та завдала бюджету громади збитків на 164 млн грн.

