Ще з часів Троянської війни: у Чехії знайшли бронзові обладунки
У Південно-Моравському регіоні Чехії археологи виявили набір бронзових предметів, серед яких рідкісний зразок броні. Ці предмети були частиною ритуального підношення, що проливає світло на соціальні та символічні практики того часу
Археологи з Музею міста Брно, серед яких Алеш Навратіл і директор Збинек Шолц, ідентифікували одну зі знахідок як частину нагрудника. За даними команди, цей предмет датується приблизно 3200 роками тому, що збігається з часами Троянської війни, пише Heritage Daily.
У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтеся, щоб не пропускати найсвіжіші та найзахопливіші новини зі світу науки!
"Бронзова зброя тоді була привілеєм воїнської еліти, а її виробництво вимагало надзвичайної майстерності", — зазначили в музеї. Навратіл додав, що завдяки сучасним технологіям 3D-сканування їм вдалося цифровим способом відновити форму та декоративні елементи обладунків.
Реконструйований дизайн виявив детальні художні особливості, включаючи сонячні символи, розташовані біля грудей, і трикутний мотив, розміщений у піднятому хвилястому візерунку.
Ці прикраси мали символічне або, можливо, релігійне значення. Це лише другий випадок, коли така броня з бронзового віку була зареєстрована в Чехії, що робить знахідку надзвичайно рідкісною.
Експерти вважають, що броня, разом із супутніми наконечником списа, серпом і металевими фрагментами, була навмисно захована в рамках церемоніального акту. Участь місцевих жителів, які повідомили владі про знахідку, свідчить важливість залучення громадськості до збереження археологічної спадщини.
Знахідка розкриває роль Південної Моравії в доісторичній історії Європи, висвітлюючи культурну та історичну глибину цього регіону. Вона також ілюструє, як технологічні засоби та участь громадськості можуть значно розширити знання про ранні людські суспільства.
Раніше Фокус писав про рідкісний скарб часів Тридцятилітньої війни. Дослідники виявили срібні монети в мідному казані.
Також ми розповідали про древнє поселення, яке виявили на острові Шуяк. Завдяки цьому відкриттю вчені дізналися, що корінні народи Аляски жили там ще 7000 років тому.

