/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F801ed8558ea85468911c7f2b780a26b0.jpg)
Генпрокурор хоче провести аудит кримінальних справ, які НАБУ та САП розслідують кілька років
Про це він повідомив під час чергового відкритого засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради з питань розслідування можливих фактів корупції або пов’язаних з корупцією правопорушень у правоохоронних органах, судах та органах судової влади, передає кореспондент Укрінформу.
"Відповідаючи на запитання (народних депутатів-членів ТСК – ред.), я одразу скажу, що ми фізично не зможемо провести аудит всіх кримінальних проваджень. Я буду розбиратись лише з тими кримінальними справами, які розслідуються рік-два і більше", – розповів Кравченко.
Він також нагадав, що під час брифінгу 22 липня наголосив, що серед таких справ виділив справу Приватбанку.
"Що з цією справою і чому (розслідування – ред.) триває так довго? Можливо, провадження лежить без руху. Я перед прийняттям рішення про передачу (справи – ред.) за неефективностю як генпрокурор планую матеріали вивчати. Спочатку матеріали вивчаються, а вже потім приймається рішення. Авжеж, я не зможу сам вивчити всі провадження. Ви запитали про методику з визначення ефективності: у мене є так званий П'ятий департамент, який забезпечує діяльність керівництва. Там є прокурори, які будуть мені допомагати, і я буду приймати рішення", – додав він.
Генпрокурор додав, що якщо прокурори вже рухають справу до прийняття процесуального рішення, то забирати справу через неефективність непотрібно.
"Якщо по справі Приватбанку та бенефіціарам проводяться слідчі дії, і вони йдуть до прийняття процесуального рішення – авжеж, я не буду забирати справу. Навіщо? Всім роботи вистачить. А просто так взяти справу і передати лише тому, що там відоме призвище, – це не дії прокурора, це була б безвідповідальність прокурора", – заявив Кравченко.
Як повідомляв Укрінформ, раніше Кравченко заявив, що ретельно вивчатиме справи НАБУі САП перед тим, як передати їх іншим органам.
Верховна Рада 22 липня ухвалила закон про зменшення повноважень НАБУ та САП. Зокрема, документ передбачає, що генеральний прокурор отримує доступ до всіх справ НАБУ або може надати такий доступ будь-якому іншому прокурору. При цьому генпрокурор має право давати обов’язкові письмові вказівки детективам НАБУ і, в разі їх невиконання, змінювати підслідність, передаючи справу іншим органам. Також йому надається право закрити розслідування на вимогу сторони захисту. Генеральний прокурор самостійно може вирішувати спори про підслідність, а також підписує підозри топпосадовцям.
