/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2F0fd92d878618d6dde36b9bbae074fd9c.png)
Ці красиві старовинні українські жіночі імена знову в моді: як назвати донечку
Старовинні українські імена, які знову популярні / © Pixabay
Ось сім жіночих імен, які були попурярними серед наших предків, а тепер переживають новий розквіт.
Євдокія
Часто дівчинку з таким цікавим іменем скорочено називають Дунею. Ім’я має візантійську історію, давньогрецьке походження і несе у собі кілька значень: “милостива”, “та, що несе славу”.
Юстина (Устина)
Латинське ім’я, яке виникло як жіноча версія популярного в давнину чоловічого імені Юстин. Перекласти його можна як “справедлива”. Дівчата з таким цікавим іменем часто чесні, рішучі та несуть у собі внутрішню гідність.
Параска (Параскева)
Давньогрецьке коріння, яке буквально можна тлумачити як “п’ятниця”, “день перед святом”. Саме таке ім’я носила одна з найшанованіших релігійних святих — Параскева П’ятниця. Вона є покровителькою торгівлі, рукоділля і жінок.
Стефанія
Ще одне старовинне грецьке ім’я, яке в давнину часто використовували наші предки. Перекладається як “вінець творіння”. Воно походить від чоловічого відповідника Степан (Стефан). Часто такі жінки амбітні, несуть в собі силу.
Квітослава
Досить рідкісне старослов’янське ім’я, яке зараз знову набуває популярності. Його можна тлумачити як “та, що славиться красою” або “квітуча велич”. Якщо ви шукаєте сильне, але і жіночне ім’я для донечки, варто придивитися саме до цього.
Мирослава
Це слов’янське ім’я було дуже поширеним за часів Київської Русі. Воно утворилося від двох важливих для українців понять: “мир” і “слава”.
Меланія
Дівчинку з таким старовинним іменем можна пестливо називати Мелашкою або Маланкою. Походить воно з давньогрецької мови і перекладається як “чорна”, “темна”. В Україні особливої популярності набуло завдяки святу Маланки, яке припадає на зиму і пов’язане з перевдяганнями, танцями і піснями перед Щедрим вечором.
