В Україні скасували наказ Міносвіти про дистанційне навчання
В Україні скасували наказ Міносвіти про дистанційне навчання

В Україні скасували наказ Міносвіти про дистанційне навчання

Наказ Міністерства освіти і науки України №1112 скасований.

Про це повідомила пресслужба відомства, передає Укрінформ.

Зазначається, що також вилучено деякі норми з наказу №1115 (внесені наказом №1276) щодо мінімальної наповнюваності дистанційних класів і вимог до навчання внутрішньо переміщених дітей.

Зміни внесені на вимогу народних депутатів і прифронтових громад.

«Водночас зберігаємо низку положень із цих наказів, що важливі для громад та безпеки дітей. Ці норми будуть офіційно закріплені в окремому нормативному документі після консультацій із профільним комітетом ВРУ та депутатами, а також затверджено згідно з офіційними процедурами», – заявили в міністерстві.

Повідомляється, що вимоги до наповнення дистанційних класів будуть такими ж, як і для очних та змішаних. Згідно із Законом України «Про повну загальну середню освіту», клас можна відкривати за наявності щонайменше п'ятьох учнів. Школи можуть відкривати класи дистанційного навчання незалежно від наявності повної лінійки паралелей.

Діти, які є внутрішньо переміщеними особами, можуть продовжувати дистанційне навчання у своїх школах незалежно від місця перебування.

На призупинення діяльності дистанційних шкіл вказані рішення, як запевняють у Міносвіти, не вплинуть.

Залишається незмінною можливість навчання в очному та змішаному форматі (чергування онлайн- та очних занять) лише за наявності укриття в закладі освіти або не більше як на відстані 500 метрів від нього.

Щодо закладів освіти, які працюють із дітьми на тимчасово захоплених територіях, вони й надалі можуть функціонувати, навіть якщо там неможливо відкрити жоден клас. Учителі таких закладів навчають дітей за педагогічним патронажем. Кожен учень отримує індивідуальний підхід з урахуванням безпеки, а вчитель — оплату за навчання конкретної дитини.

Дітям, які перебувають за кордоном, незмінно надається можливість навчання за повною програмою в дистанційних класах, а також за скороченою — з українознавчим компонентом.

Для дітей на тимчасово захоплених територіях збережена можливість навчатися в дистанційному класі або за педагогічним патронажем — залежно від безпекової ситуації.

Як повідомляв Укрінформ, наказ Міносвіти №1112 затверджував Порядок та умови здобуття загальної середньої освіти в комунальних закладах загальної середньої освіти в умовах воєнного стану.

Документ передбачав, зокрема, що заклади освіти, які не можуть організувати змішане навчання, переходять на дистанційне за умови наявності щонайменше 20 учнів.

Теги за темою
Діти
Джерело матеріала
loader
loader