ТОП-3 напасті, які знищують квіти: хвороби троянд та їхнє лікування
ТОП-3 напасті, які знищують квіти: хвороби троянд та їхнє лікування

ТОП-3 напасті, які знищують квіти: хвороби троянд та їхнє лікування

Чим обробити троянди від усіх хвороб? Садівник назвав найдієвіші препарати.

Ви дізнаєтеся:

Хвороби троянд - це та проблема, з якою стикаються багато садівників. Щоб вжити заходів щодо лікування, спочатку потрібно визначити вид захворювання. Як визначити, чим хворіють троянди? Насправді для цього достатньо оцінити зовнішній вигляд рослини. На Youtube-каналі Сади Буковини. Розсадник рослин розповіли, який найкращий фунгіцид для троянд і як часто рослини потрібно обробляти.

Якщо вам цікаві народні рецепти для троянд, читайте матеріал: Садівників закликали поливати троянди молоком: яка причина.

Навіщо біля виноградників садять троянди

На великих виноградниках досить часто зустрічаються насадження троянд. Переважно їх висаджують у кінці ряду або навіть по сусідству з виноградними рослинами. Роблять це тому, що у троянд дуже багато спільних патогенів із виноградом, а саме: борошниста - справжня і несправжня, плодова і сіра гниль, деякі інші хвороби.

Цікаво те, що троянда підхоплює хворобу на кілька днів або навіть на тиждень раніше, ніж виноград. Таким чином, виноградарі можуть заздалегідь помітити проблему, яка скоро вразить виноград, і швидко відреагувати.

Хвороби троянд та лікування

Борошниста роса - одна з найпоширеніших і грізних хвороб як троянд, так і винограду.

Якщо проводити обробки, хвороба починає проявлятися до кінця червня, в липні та серпні. Але працювати з нею потрібно починати вже з періоду дуже активного росту, тобто в травні або навіть наприкінці квітня, якщо весна тепла.

Розпізнати цю хворобу можна досить легко за її дуже характерними ураженнями листя. Троянди, які захворіли на борошнисту росу, мають такий вигляд, ніби їх посипали попелом або борошном сірого відтінку. Борошниста роса вражає всі частини троянди: листя, пагони і бутони.

Борошниста роса / скріншот

Щоб уникнути борошнистої роси, дуже бажано профілактично використовувати системні препарати. При потраплянні на лист вони вбираються в рослину і захищають тканини від грибка.

Найефективніші засоби від борошнистої роси: Міравіс, Топсин М, Топаз, Магнікур стар і багато інших.

Цими препаратами дуже бажано обробляти троянди до прояву хвороби кожні два-три тижні.

Сприяють прояву борошнистої роси на трояндах несприятливі погодні умови, а саме:

Більшість грибкових хвороб найкраще проявляються за високої вологості, а борошниста роса може проявлятися навіть у тому разі, коли високої вологості немає.

Що таке іржаві плями на листках троянд

Ще одне надзвичайно небезпечне грибкове захворювання троянди - несправжня борошниста роса. На відміну від справжньої борошнистої роси вона може розвиватися трохи раніше, коли троянда дуже активно йде в ріст. Найбільш сприятливими умовами для розвитку несправжньої борошнистої роси є затяжні дощі, тумани, температура повітря від +10 до +15 градусів влітку.

Несправжня борошниста роса вражає переважно листя, рідше - інші частини. Вона залишає на листках чорні або бурі плями залежно від сорту троянди.

Бажано не допускати розвитку цього патогена, бо вилікувати його надзвичайно важко.

У разі несприятливих погодних умов системні препарати потрібно вносити кожні три тижні, а в умовах затяжних дощів - кожні 10-14 днів.

Найдієвішим препаратом для боротьби з несправжньою борошнистою росою на троянді є Ридоміл голд.

Види троянд
​Види троянд / Інфографіка: Главред ​

Чому загнивають бутони троянд?

Сіра гниль - ще одна хвороба троянд. Вона вражає насамперед квітку, причому як ту, що розпустилася, так і бутон. Квітка просто засихає і на ній видно сіру цвіль.

Сіра гниль на трояндах
Сіра гниль на трояндах / скріншот

Із сірою гниллю потрібно працювати профілактично. Обробляти уражену квітку вже немає сенсу, тому її просто зрізають.

Найдієвіший препарат проти всіх видів гнилей є препарат Світч, а також Магнікур гард і Топсин М.

Дивіться відео - Чим обробити троянди від усіх хвороб:

Раніше Главред писав, чим небезпечні так звані "дикі пагони" - це непомітні, але надзвичайно енергійні відростки, які ростуть нижче рівня щеплення.

Вам також може бути цікаво:

Про джерело: Сади Буковини. Розсадник рослин

На Youtube-каналі "Сади Буковини. Розсадник рослин" можна отримати рекомендації з посадки та догляду за рослинами від фахівців.

На канал підписані 16 тисяч осіб.

Джерело матеріала
loader
loader