Нафта дорожчає на тлі очікуваного попиту та економічних даних
Нафта дорожчає на тлі очікуваного попиту та економічних даних

Нафта дорожчає на тлі очікуваного попиту та економічних даних

Ціни на нафту зросли у четвер, 17 липня, завдяки кращим, ніж очікувалося, економічним даним від провідних світових споживачів та ознакам послаблення торговельної напруженості.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Reuters.

Ф'ючерси на нафту марки Brent зросли на 24 центи, або 0,35%, до 68,76 долара за барель. Ф'ючерси на американську нафту марки West Texas Intermediate збільшилися на 33 центи, або 0,5%, до 66,71 долара. Обидва бенчмарки зменшилися більш як на 0,2% за попередній сеанс.

Президент США Дональд Трамп заявив, що листи з повідомленням меншим країнам про їхні тарифні ставки США будуть розіслані незабаром, і в середу заявив, що, ймовірно, запровадить загальні тарифи у розмірі 10% або 15% для менших країн.

Цього тижня було оголошено про нові угоди з Індонезією та В'єтнамом .

Трамп також висловив новий оптимізм щодо перспектив угоди з Пекіном і натякнув, що торговельна угода з Індією дуже близька, тоді як угода може бути досягнута і з Європою.

«Трамп пом’якшив тон щодо Китаю та запропонував нижчі тарифні ставки для менших країн, що розглядається як позитивний зсув у світових торговельних перспективах», – сказала незалежна аналітичка Тіна Тенг.

Кращі, ніж очікувалося, економічні дані Китаю та більше, ніж очікувалося, скорочення запасів нафти в США стали сприятливими факторами для цін на нафту.

Запаси сирої нафти в США минулого тижня скоротилися на 3,9 мільйона барелів до 422,2 мільйона барелів, повідомило в середу Управління енергетичної інформації, що є більш різким падінням, ніж прогнозувалося на 552 тис. барелів, а також свідчить про посилення активності нафтопереробних заводів, скорочення пропозиції та зростання попиту.

Однак більше ніж очікувалося зростання запасів бензину та дизельного пального обмежило зростання цін. Це викликало занепокоєння щодо ослаблення попиту з боку літніх подорожей, повідомили аналітики ANZ у записці в четвер.

Останній огляд економіки США, опублікований центральним банком у середу, показав пожвавлення активності за останні тижні. Однак прогноз був «нейтральним або дещо песимістичним», оскільки підприємства повідомляли, що вищі імпортні тарифи чинять тиск на зростання цін.

Тим часом дані з Китаю показали, що зростання у другому кварталі сповільнилося, але не так сильно, як побоювалися раніше, частково через початкове постачання, щоб обійти тарифи США, що послабило побоювання стосовно стану економіки найбільшого у світі імпортера сирої нафти.

Дані також показали, що перевезення сирої нафти в Китаї у червні зросло на 8,5% порівняно з минулим роком, що свідчить про збільшення попиту на паливо.

«Підтримку надали позитивні новини щодо певного послаблення торговельної напруженості між Китаєм та США, оскільки президент Трамп скасував заборону на продаж чипів штучного інтелекту Китаю, а також оголосив про торговельну угоду з Індонезією», – сказав Джон Пейсі, президент Stratas Advisors.

Фото: freepik

Джерело матеріала
loader
loader