/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F250%2F4097c58dde25f29c47280d5d15902340.jpg)
На Сонці утворився “вогняний каньйон” завдовжки з відстань до Місяця
NASA зафіксувала потужний вибух на Сонці, що спричинив викид гарячої плазми та утворення сяючого жолоба завдовжки понад 400 тисяч км.
У понеділок, 15 липня, на Сонці стався масштабний вибух, що спричинив викид гарячої плазми в космос.
Наслідком події стало утворення яскравого жолоба на поверхні зорі – так званого “вогняного каньйону” завдовжки понад 400 тисяч кілометрів. Для порівняння, це приблизно така ж відстань, як від Землі до Місяця.
Вибух зафіксувала Обсерваторія сонячної динаміки NASA, Space. Подія сталася внаслідок вибуху філамента – щільного шлейфу відносно холодного газу, який утримується над поверхнею Сонця магнітними петлями. Зі сторони такі структури виглядають як темні нитки, однак під час виверження вони перетворюються на яскраві дуги, помітні в ультрафіолетовому спектрі.
В результаті вибуху відбулася викид корональної маси (CME) – потужний потік сонячної плазми, який може впливати на магнітне поле Землі. Однак цього разу фронт CME рухається в протилежному напрямку, тож серйозних геомагнітних бурь на нашій планеті не очікується.
“Випромінювання корональної маси віддається від Землі… Фронт рухається доволі повільно та все далі від нашої планети” – повідомив у соцмережі дослідник полярних сяйв Вінсент Ледвін.
У NASA додають: подібні “вогняні каньйони” виникають, коли лінії магнітного поля Сонця раптово порушуються та перебудовуються після вибуху.
A stunning prominence erupted from the Sun’s southwest limb.
— Edward.Vijayakumar (@edwanx)
Раніше повідомлялося, що вперше в історії науковцям вдалося отримати чіткі знімки південного полюса Сонця.

