/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F1%2Fd6a3b3c330131ac2c1f235f9148b3cd9.jpg)
Як швидко вивести пирій зі свого городу без хімії: найкращі способи, які дійсно працюють
Як позбутися пирію на городі / © www.freepik.com/free-photo
Пирій повзучий — надзвичайно живучий бур’ян із потужною кореневою системою. Він швидко захоплює город і пригнічує овочеві культури. Але не обов’язково труїти землю гербіцидами, адже є натуральні й доступні способи, які справді працюють.
Як позбутися пирію без хімії: дієві способи, перевірені часом
-
Висівання сидератів. Деякі рослини здатні витіснити пирій, тому їх варто сіяти на своєму городі. Це фацелія, гірчиця, жито й люпин, вони створюють щільний покрив, який не дає пирію розвиватися. Після того, як сидерати виростуть, їх можна перекопати разом із землею, щоб вони ще й підживлювали ділянку.
-
Оцет має кислотні властивості, які знищують бур’ян. Налийте 9% столовий оцет у пульверизатор і рясно обприскайте зелену частину пирію в сонячний день. Через 1–2 дні він пожовтіє і загине. Варто бути обережними і не обприскувати овочеві культури, щоб не нашкодити їм. Для посилення ефекту можна додати в оцет трохи рідкого мила, воно забезпечить краще прилипання засобу до бур’яну.
-
Сіль висушує бур’яни, руйнуючи структуру їхніх клітин. Щоб приготувати засіб від пирію, розчиніть склянку солі у 2 літрах гарячої води й полийте місця, де росте пирій. Такий метод підходить для обробки доріжок і міжрядь. Не можна використовувати цей засіб на грядках, де плануєте вирощувати овочі, надлишок солі може погіршити родючість ґрунту.
-
Мульчування. Щільний шар мульчі позбавляє пирій сонячного світла та пригнічує його зростання. Можна використовувати картон, газети, тирсу, компост і солому. Накрийте товстим шаром ділянки з бур’яном, через місяць пирій зникне, як і не було.
