/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F32%2Fd56916ea73f490585b14db5efae56832.jpg)
Foreign Policy: Нова риторика Трампа щодо України - швидше імітація підтримки
Він звернув увагу, що Трамп 14 липня на своїй пресконференції з генеральним секретарем НАТО Марком Рютте в Овальному кабінеті, де було оголошено про новий план озброєння для України, представив зміну позиції щодо росіян не стільки як стратегічне рішення, скільки як обурення.
"Президенту США помітно бракує глибшого стратегічного розуміння того, чому почалася війна, чому вона триває і як вона закінчиться. Як і його дипломатичний посланець Стів Віткофф, Трамп дивиться на все крізь свою високо персоналізовану призму укладання угод: Путіна тепер потрібно привести до порядку, тому що він, колишній друг Трампа, зрадив його", - йдеться у матеріалі.
З цим погодився колишній командувач армії США в Європі Бен Ходжес, який зауважив, що Трампу бракує стратегічного бачення результату війни Росії в Україні.
"Чому президент не каже: "Остаточна мета полягає в тому, щоб Росія жила в межах своїх власних кордонів, як і будь-яка інша суверенна держава, і щоб вона припинила нападати на своїх сусідів"?", - запитує Ходжес.
Натомість, за його словами, Трамп озвучує "набір напівсирих заяв і розпливчастих тверджень".
У підтримці України багато незрозумілого
Оцінюючи нову політику Трампа щодо України, Керіл підкреслив: якщо вона буде реалізована, то вона може бути кращою, ніж повне припинення поставок зброї до України, однак це все одно менше порівняно з тим, що планувалося за адміністрації попереднього президента Джо Байдена.
"Зброя, яку мали б надати українцям безкоштовно, використовуючи повноваження президента щодо скорочення військ, натомість буде продана європейцям, які потім передадуть її Києву. А деталі щодо конкретних типів і кількості зброї, яка буде поставлена, досі незрозумілі", - пише він.
Автор статті наголошує, що незрозуміло, скільки ракет-перехоплювачів Patriot отримає Київ, що ще європейці готові купити для України і скільки з цього Трамп готовий надати.
За словами Ходжеса, Трамп "по суті винаходить політику на ходу", тоді як мав би "покладатися на апарат розробки політики в Раді національної безпеки та Міністерстві оборони, який допомагав би формулювати цілі, координувати повідомлення та загалом забезпечував би певний рівень надійності в процесі прийняття рішень у США".
Ходжес пояснив, що зараз у вищих ешелонах Пентагону панує хаос, а традиційна структура розробки політики національної безпеки в Білому домі значною мірою ліквідована. Мовляв, держсекретар Марко Рубіо "підробляє виконувачем обов'язки радника з національної безпеки", і ця робота "займає 25 годин на день", тож і не дивно, що Трамп, можливо, "вигадує все на ходу".
Путін отримав відстрочку від будь-якого серйозного економічного тиску з боку США
Тривожною журналіст вважає і заяву Трампа про ймовірне запровадження "дуже серйозних тарифів" щодо Росії, якщо вона відмовиться припинити війну протягом 50 днів.
"Переклад: Путін отримує ще одну відстрочку від будь-якого серйозного економічного тиску з боку США. Це також надзвичайно щедрі терміни для країни, яка неодноразово ухилялася від угод про припинення вогню та серйозних переговорів", - зазначив Керіл.
Більше того, журналіст прогнозує, що Путін зробить вигляд, ніби повертається за стіл переговорів, а Трамп продовжить цей термін.
Те, що особливих змін у політиці Трампа щодо війни в Україні не відбулося, на думку автора статті, свідчить і реакція російських посадовців на його заяви.
"Якщо заява Трампа про відновлення поставок зброї до Києва мала на меті серйозно тиснути на Москву, то можна було б очікувати, що росіяни відреагують з жахом і страхом. Але міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров лише знизав плечима: "П'ятдесят днів. Раніше було 24 години; раніше було 100 днів — ми все це пережили". Колишній президент Росії Дмитро Медведєв заявив: "Росії байдуже", - йдеться у матеріалі.

