Сергій Лавров
Сергій Лавров
62

Сергій Лавров

Лавров Сергій Вікторович: незмінний міністр закордонних справ Росії

Сергій Лавров - Фото 1

Лавров Сергій Вікторович – очільник МЗС Росії з 2004 року, дипломат, представник РФ при ООН, нерухомість якого оцінюють в 600 мільйонів рублів. 

  1. Біографія
  2. Сім’я
  3. Освіта
  4. Кар’єра
  5. Компромат
  6. Статки
  7. Посилання
  8. Відео

Біографія

Сергій Лавров народився 21 березня 1950 року в Москві. 

Сім’я

Батько Сергія Лаврова належав до національної меншини вірмен в Тбілісі, даних про нього мало.  Мати працювала в Міністерстві зовнішньої торгівлі СРСР.

Сергій Лавров - Фото 2

Особисте життя

Політик одружений, має доньку. Дружина Сергія – Марія Олександрівна Лаврова – філолог, викладачка російської мови та літератури. Також працювала бібліотекаркою в Постійному представництві Російської Федерації при ООН.

Сергій Лавров - Фото 3

Донька Лаврова, Катерина, народилася в Нью-Йорку (США) в 1982 році. За кордоном здобула й освіту (закінчила Манхеттенську школу та Колумбійський університет, магістратуру пройшла в Лондоні). Нині живе в Росії, займається продажем антикваріату та витворів мистецтва, директорка британського аукціонного дому Christie’s.

Катерина заміжня за бізнесменом Олександром Винокуровим – топ-менеджером компаній  TPG Capital, Morgan Stanley, “Альфа-групп” та “Суми”. Також він співвласник кількох інших компаній.

Сергій Лавров - Фото 4

У Сергія Лаврова багато захоплень. Він любить поезію і сам пише вірші. Співає під гітару. Спорт також входить до хобі політика: він футбольний фанат, улюблена команда якого “Спартак”. Політик навіть відзначає, що думка про улюблений ФК допомагає йому під час важливих переговорів. Ще одне захоплення Лаврова – рафтинг. Це сплав гірськими річками. 

Освіта

Сергій Лавров закінчив школу зі срібною медаллю. Вищу освіту здобув у Московському державному інституті міжнародних відносин у 1972 році.

Володіє англійською мовою (закінчив школу з поглибленим її вивченням), вивчав також французьку, мальдівську (діверхі) та сингальську мови.

Сергій Лавров - Фото 5

Кар’єра

Розпочав кар’єрний шлях у 1972 році після закінчення інституту. Протягом 1972-1976 років працював стажером та аташе Посольства СРСР у Шрі-Ланці. П’ять років був секретарем у відділі міжнародних економічних організацій МЗС Радянського Союзу.

Ще сім років Сергій Лавров був першим секретарем та радником постійного представництва СРСР при ООН (Нью-Йорк). По 1992 рік працював заступником та першим заступником в Управлінні міжнародних економічних організацій. Був членом компартії.

У 1991 році очолив Управління міжнародних економічних організацій в МЗС Росії. Через рік став директором департаменту міжнародних організацій і глобальних проблем в міністерстві. 

До 2004 року Сергій Лавров обіймав ще низку важливих посад у МЗС Росії. Деякий час був заступником міністра, а також куратором в багатьох департаментах та організаціях.

Сергій Лавров - Фото 6

Протягом десяти років (1994-2004) Сергій Лавров був постійним представником Російської Федерації при ООН. 

Міністр закордонних справ РФ

Сергій Лавров – незмінний міністр закордонних справ Росії з 2004 року. Очолював МЗС за президентства Володимира Путіна та Дмитра Медведєва й продовжує це робити (перепризначений на пост міністра в 2008, 2012,  2018 та 2020 роках).

Сергій Лавров - Фото 7

Сергія Лаврова в Росії називають одним з найпопулярніших міністрів нарівні з Сергієм Шойгу. 

Інші посади й обов’язки

Сергій Лавров, крім міністерського крісла, займає посаду голови Комісії Росії у справах ЮНЕСКО – з 2004 року. 

Також Лавров – член урядової комісії з економічного розвитку й інтеграції. 

У 2018 році політик став найбільш згадуваною в ЗМІ персоною серед російських міністрів.

Сергій Лавров - Фото 8

Компромат

Паління і негаразди, пов’язані з ним

Сергій Лавров із тих людей, яких називають заядлими курцями. В одному з ресторанів Дубліна (Ірландія) з Лаврова хотіли стягнути штраф у розмірі трьох тисяч євро. Однак міністр навідріз відмовився платити. Крім того, на пресконференції розголосив цей факт. 

Лавров також протестував проти того, щоб у штаб-квартирі ООН заборонили паління. Мотивував це політик тим, що генсек ООН Кофі Аннан, який збирався ввести таку заборону, не є власником будівлі, а тільки тим, хто нею керує.

Сергій Лавров - Фото 9

Нецензурна лексика

Сергій Лавров навіть під час офіційних зустрічей не гребує нецензурною лайкою. Так, у 2008 році міністр використав нецензурну лексику в розмові з британським колегою, сказавши тому: «Who are you to f*cking lecture me?» (“Хто ти такий, щоб читати мені /цензура/ лекції”). 

Згодом, у 2015 році, стався ще один інцидент. Під час пресконференції Лавров ледь чутно сказав “дебіли”, а також додав ще одне гостре слівце. 

Скандал з іконою

У 2020 році Мілорад Додік – політик з Боснії та Герцеговини (співпрезидент) вручив Сергію Лаврову ікону, на якій була печатка Українського народного комітету культури. Були припущення, що ікону вивезли з окупованого Луганська. У Боснії та Герцеговині це сприйняли як серйозне звинувачення й навіть розпочали провадження.

Водночас Росія мала віддати ікону на експертизу.

Сергій Лавров - Фото 10

Лавров про переміщення російських військ

У 2021 році в Україні посилилася тривога з приводу того, що Росія стягує свої війська ближче до кордону. Стосовно цього міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що ніяких обмежень щодо переміщення російських сил територією Росії немає.

«Задаються питання, що робить Російська Федерація на кордоні з Україною –  відповідь дуже проста, ми там живемо, це наша країна», - заявив Лавров. 

Статки

Сергій Лавров, за оцінкою російського видання  The Insider, володіє нерухомістю на 600 мільйонів рублів. Зокрема, це великий триповерховий маєток майже на 500 квадратів у селі Жуківка (на Рубльово-Успенському шосе), а також елітна московська квартира на 247 квадратів.

За 2018 рік Сергій Лавров задекларував 7 мільйонів 340 тисяч доходу. Дружина за рік заробила менше двох мільйонів рублів. Також вона має авто Skoda Superb. Сам Лавров транспортних засобів не декларував.

Посилання

Сам міністр не має акаунтів у соціальних мережах, однак МЗС Росії активно використовує технології. 

МЗС Росії в Твіттер, Фейсбук та Інстаграм.

Згадки про персону