/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fb565dccb428e5f25437ab09ea014fc90.png)
БЕБ виявило 734 ризикових договори на постачання електроенергії для держустанов
Зокрема йому належить 100% частки у статутному капіталі обох підприємств через кіпрську компанію. Про це повідомляє пресслужба БЕБ, передає Укрінформ.
"Під час проведення інформаційно-пошукової та інформаційно-аналітичної діяльності, а також моніторингу ефективності санкційної політики, фахівці БЕБ виявили, що компанії з непрямим вирішальним впливом громадянина РФ систематично беруть участь у тендерних закупівлях, зокрема за бюджетні кошти. Крім того, вони отримували замовлення від державних установ й після накладення санкційна їх кінцевого бенефіціарного власника", - йдеться у повідомленні.
Загалом з початку 2024 року встановлено понад 2000 активних договорів зі згадуваними енергетичними компаніями, що укладалися обленерго, державними, комунальними підприємствами, виконкомами, військовими частинами тощо. Їх загальна орієнтовна вартість становить майже 8 млрд грн.
У пресслужбі зазначають, що враховуючи значні ризики для економічної та енергетичної безпеки України, особливо в умовах повномасштабної війни й допущені порушення санкційного режиму, аналітики Бюро скерували рекомендації до Державної аудиторської служби України, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, Міністерства економіки України та Апарату Ради національної безпеки і оборони України для відхилення пропозицій цих компаній у поточних і майбутніх тендерах, скасування вже чинних договорів та ліцензій, а також прийняття ефективних управлінських рішень щодо невиконання норм Указу Президента України від 19 січня 2025 року № 38/2025.
Як повідомлялось, раніше аналітики Бюро економічної безпеки виявили факти нецільового використання бюджетних коштів державним підприємством, підпорядкованим Міністерству охорони здоров’я України.
Фото: БЕБ

