/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Ff92e15a453e3f10a6749456b9d3402c2.jpg)
В Охматдиті відновлюють фасад лікувально-діагностичного корпусу
Як повідомляється на сайті Міністерства охорони здоровʼя, хід робіт розглянули на робочій нараді за участі керівництва МОЗ, керівництва НДСЛ "Охматдит", представників проєктних та підрядних організацій, передає Укрінформ.
"Першочергово обговорили поточний стан робіт із відновлення сучасного лікувально-діагностичного корпусу. Станом на зараз, в ньому тривають активні ремонтні роботи. Зокрема, на зовнішніх фасадах будівлі демонтовано основний обсяг старих навісних панелей (понад 2,1 тис. м² у блоках "Д", "В" та "Б") та розпочато монтаж нових кронштейнів (на загальну площу понад 770 м²), на які надалі кріпитиметься сучасна фасадна система. У блоці "В" виконуються підготовчі роботи на балконах, які необхідні для подальшого оновлення зовнішніх конструкцій", - йдеться у повідомленні.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fb8b450ecac55234938ebcc493590996f.jpg)
Також всередині корпусу триває оновлення приміщень на кількох поверхах.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F175e0e8a88eced31d287ebdb30976d67.jpg)
У чистих зонах (операційних, лабораторіях та інших приміщеннях із підвищеними вимогами до стерильності) вже завершено основну частину демонтажу старих гіпсокартонних конструкцій (понад 210 м² на 1-3 поверхах), підвісних стель (770 м² системи "Армстронг" на 1, 2, 3, 5, 6 поверхах) і облицювальних панелей (HPL-панелі - 95 м², металеві панелі - 160 м²).
Паралельно здійснюється монтаж нових стель (встановлено понад 460 м² стель типу "Армстронг" та 100 м² металевих стель) і облицювання (35 м² HPL-панелей), а також завершено герметизацію стиків (240 м² на 3 поверсі) для забезпечення необхідного рівня стерильності. Крім цього, в корпусі частково демонтовано старі вікна та встановлено першу партію нових світильників.
/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2Fe43f8601ff5a5bdca4ed26e0ef28c7f9.jpg)
Як зазначають в МОЗ, пріоритетним завданням залишається запуск відділення трансплантації кісткового мозку, яке потребує функціонування "чистих приміщень". Інженери вже працюють над налаштуванням системи вентиляції, після чого буде завершена фінальна герметизація критичних приміщень.
Уже замовили всі необхідні матеріали для проведення подальших робіт: фасадних робіт, внутрішнього оздоблення, а також виготовлення нових вікон і дверей. Це дозволить продовжувати роботи без затримок будівельного процесу.
Капітальний ремонт сучасного корпусу виконує компанія ТОВ "Ріола-Модуль ЛТД". Проєкт реалізується за технічного супроводу міжнародної інжинірингової компанії Eptisa Servicios de Ingeniería. Контроль за якістю робіт здійснює компанія "Академ Буд", авторський нагляд - інжинірингова компанія "Аркон".
У межах зустрічі також обговорили хід реконструкції хірургічного корпусу (№11, блок "К"), який також зазнав пошкоджень і наразі визнаний аварійним.
Охматдит вже підготував медичне завдання для перебудови корпусу. Зокрема, визначено, які відділення тут розміщуватимуться відповідно до стратегічного бачення розвитку лікарні.
Наразі фахівці проводять технічне обстеження будівлі та аналізують три можливі варіанти реконструкції:
Перший варіант передбачає збереження всієї наявної будівлі. На її основі планується надбудова додаткових поверхів із повним оновленням внутрішніх приміщень і зовнішнього оздоблення.
Другий варіант передбачає демонтаж надземної частини корпусу.
Третій варіант передбачає повний демонтаж будівлі з частковим збереженням фундаменту.
Кожен із варіантів реконструкції наразі оцінюється з урахуванням ключових факторів: вартості будівництва, тривалості виконання робіт та прогнозованих витрат на утримання будівлі надалі. Після завершення техніко-економічного обґрунтування буде ухвалено остаточне рішення (чи здійснювати повний демонтаж будівлі, часткову перебудову або реконструкцію з надбудовою).
В МОЗ нагадали, що для відновлення хірургічного корпусу залучили підтримку Світового Банку. Відповідно до процедур банку, було визначено підрядників, які займаються підготовкою техніко-економічного обґрунтування (ТЕО). Над цим працює команда української компанії ТОВ "УВТ-ГРУП" у співпраці з консультантами з Туреччини, Австрії та України.
Після завершення ТЕО та обрання оптимального варіанта реконструкції рішення буде передано на експертизу. Потім розпочнеться поетапна розробка проєкту (від загальної концепції до детальної робочої документації).
Паралельно готуватимуть тендерні документи для міжнародних закупівель, відповідно до вимог Світового банку.
Технічний супровід проєкту забезпечує інжинірингова компанія «ЕПТІСА», яка виступає технічним консультантом лікарні "Охматдит". Вона контролюватиме якість робіт і хід усього процесу відбудови. Реконструкція здійснюється в межах спільного проєкту Міністерства охорони здоров’я України та Світового банку HEAL Ukraine ("Зміцнення охорони здоров’я та збереження життя").
Планується, що після завершення реконструкції корпус зможе приймати до 300 пацієнтів, а загальна проєктна місткість будівлі становитиме до 876 осіб.
Як повідомляв Укрінформ, 8 липня 2024 року Росія здійснила чергову терористичну атаку на НДСЛ "Охматдит". Унаслідок удару загинули дві особи та отримали поранення 35 осіб, з них дев'ятеро дітей. Були зруйновані токсикологічний корпус лікарні, зазнали пошкоджень будівлі хірургічного та нового корпусів, будівля дитячого кардіоцентру МОЗ. Були пошкоджені п'ять корпусів медзакладу, серед них токсикологічний корпус, хірургічний корпус радянської забудови і новий лікувально-діагностичний корпус.
Після російського терористичного обстрілу безпосередньо на благодійний рахунок НДСЛ "Охматдит" надійшли 312 млн грн пожертв, на рахунок благодійного фонду "Охматдит - здорове дитинство" - 378 млн грн, 320 млн грн були зібрані на платформі UNITED-24. 100 млн грн були виділені урядом з резервного фонду.
Також американський меценат Говард Баффет виділив 11,2 млн дол. на необхідне обладнання. Окремо уряд Литви виділив 1 млн дол. І уряд Німеччини озвучив про намір виділити 10 млн євро.
Фото: МОЗ

