Meta будує центр обробки даних зі штучним інтелектом потужністю 5 ГВт
Meta будує центр обробки даних зі штучним інтелектом потужністю 5 ГВт

Meta будує центр обробки даних зі штучним інтелектом потужністю 5 ГВт

Генеральний директор Meta Марк Цукерберг у своєму дописі на Threads повідомив, що наразі Meta будує центр обробки даних під назвою Hyperion, який, як очікується, забезпечить її нову лабораторію штучного інтелекту п'ятьма гігаватами (ГВт) обчислювальної потужності.

Ця заява знаменує собою черговий крок Meta, спрямований на випередження OpenAI та Google у гонці штучного інтелекту. Після попереднього залучення найкращих фахівців для управління Meta Superintelligence Lab, включаючи колишнього генерального директора Scale AI Александра Ванга та колишнього генерального директора Safe Superintelligence Даніеля Гросса, Meta тепер, видно, звертає свою увагу на величезну обчислювальну потужність, необхідну для навчання передових моделей штучного інтелекту.

Цукерберг заявив, що площа Hyperion буде достатньо великою, щоб покрити більшу частину Манхеттена. Речник Meta Ешлі Габріель повідомила TechCrunch електронною поштою, що Hyperion буде розташований у Луїзіані, ймовірно, в окрузі Річленд, де Meta раніше оголосила про будівництво центру обробки даних вартістю 10 мільярдів доларів . Габріель каже, що Meta планує до 2030 року за допомогою Hyperion ввести в експлуатацію два гігавати потужності центру обробки даних, але через кілька років вона буде розширена до п'яти гігават.

Цукерберг також зазначив, що Meta планує запустити суперкластер потужністю 1 ГВт під назвою Prometheus у 2026 році, що зробить її однією з перших технологічних компаній, які керуватимуть центром обробки даних зі штучним інтелектом такого розміру. Габріель каже, що Prometheus розташований у Нью-Олбані, штат Огайо.

Розробка центру обробки даних зі штучним інтелектом компанією Meta, ймовірно, зробить компанію більш конкурентоспроможною з OpenAI, Google DeepMind та Anthropic у її здатності навчати та обслуговувати провідні моделі штучного інтелекту. Можливо, ці зусилля також допоможуть Meta залучити додаткові таланти, яких може зацікавити робота в компанії з обчислювальними потребами, необхідними для конкуренції в гонці штучного інтелекту.

Разом «Прометей» та «Гіперіон» поглинуть достатньо енергії для живлення мільйонів будинків, які могли б отримувати значну кількість електроенергії та води з сусідніх громад. Як повідомила в понеділок газета «Нью-Йорк Таймс», один із проектів центрів обробки даних компанії «Мета» в окрузі Ньютон, штат Джорджія, вже призвів до того, що в деяких будинках мешканців пересохли водопровідні крани .

Інші проєкти центрів обробки даних зі штучним інтелектом можуть спричинити подібні проблеми для людей, які живуть поблизу них. Гіперскейлер CoreWeave, що спеціалізується на штучному інтелекті, планує розширення центру обробки даних, яке, за прогнозами Bloomberg, подвоїть потреби міста поблизу Далласа, штат Техас, у електроенергії.

З усім тим, технологічні компанії рішуче налаштовані створювати масштабні проекти центрів обробки даних для реалізації своїх амбіцій у сфері штучного інтелекту. Серед інших помітних зусиль – проект OpenAI Stargate разом з Oracle та SoftBank , а також суперкомп'ютер Colossus від xAI .

Адміністрація Трампа значною мірою підтримувала створення центрів обробки даних на базі штучного інтелекту в технологічній галузі. Президент Дональд Трамп допоміг OpenAI оголосити про свій проект Stargate і з того часу говорив про зусилля щодо розширення інфраструктури штучного інтелекту Америки.

У колонці, опублікованій у The Economist у понеділок, міністр енергетики США Кріс Райт закликав США « очолити наступний великий енергоємний рубіж: штучний інтелект ». Він зазначив, що штучний інтелект перетворює електроенергію на «найцінніший продукт, який тільки можна уявити: інтелект», і що федеральний уряд прискорить виробництво енергії, отриманої з вугілля, ядерної, геотермальної енергетики та природного газу.

За підтримки федеральних чиновників, індустрія штучного інтелекту, видається, готова поглинути значну частину енергії Америки в найближчі роки. Експерти оцінюють, що центри обробки даних можуть становити 20% споживання енергії в Америці до 2030 року, порівняно з лише 2,5% у 2022 році. Без швидкого збільшення виробництва енергії це може спричинити ще більше проблем для громад.

Джерело матеріала
loader
loader