/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F130%2F484b9bad11af7a62dd47759064ec609a.jpg)
Американські інвестори повернули контроль над одним з найбільших зернових терміналів України – FT
Американські інвестиційні фонди Argentem Creek Partners і Innovatus Capital Partners отримали контроль над зерновим терміналом Olimpex у порту Одеси. Це сталося після довгих судових розглядів, пов'язаних з імовірним шахрайством із заставним зерном.
Про це повідомляє Financial Times.
Термінал здатний переробляти до 5 млн тонн зерна на рік і вважається одним із найбільших в Україні.
За даними видання, адміністрація президента Володимира Зеленського допомогла двом американським фондам стягнути борг у розмірі 95 млн доларів з одеських магнатів, які раніше володіли терміналом і не змогли виплатити кредити.
Раніше фонди виграли міжнародний арбітраж на 150 млн доларів і кілька справ у судах Великої Британії, але довго не могли домогтися визнання в Україні. Перелом настав після арешту бізнесмена Володимира Науменка в травні і рішення Верховного суду в липні.
"Наша роль у цій справі була виключно координуючою - ми привернули увагу відповідних органів", - заявив керівник Офісу президента України Андрій Єрмак.
За його словами, "ця справа - ще одне підтвердження того, що Україна - правова держава".
Слідство стверджує, що група GNT, контрольована Науменком, обдурила інвесторів, оформивши кредити під неіснуючі зернові запаси. Продукт, заявлений як застава, нібито було знищено на підприємстві в Сумах.
Американський інвестор Джон Паттон вважає, що термінал Olimpex був одним із центрів тіньового експорту зерна. За його словами, боротьба з цим ринком істотно активізувалася за останній рік.
Керівництво Argentem Creek планує запустити роботу терміналу вже влітку, можливо у вересні. Наразі розпочинається збирання врожаю, тому запуск об'єкта вкрай важливий для експорту.
Угорська нафтова компанія Mol, яку критикують за збереження сильної залежності від російських енергоносіїв, вважає трубопровід з українського порту Одеса найкращим варіантом для диверсифікації.

