Редакція «УП»: Обшуки в Шабуніна і вручення йому підозри — це політичне переслідування
Редакція «УП»: Обшуки в Шабуніна і вручення йому підозри — це політичне переслідування

Редакція «УП»: Обшуки в Шабуніна і вручення йому підозри — це політичне переслідування

У редакції видання стверджують, що керівника Центру протидії корупції переслідують не за те, що вказано у підозрі, а за його професійну діяльність.

Редакція «Української правди» заявила, що обшуки в домі голови Центру протидії корупції (ЦПК) Віталія Шабуніна та вручення йому підозри в шахрайстві та ухиленні від військової служби — це політичне переслідування. Про це йдеться у редакційному матеріалі видання. 

В «УП» зазначили, що Шабуніну, який є військовослужбовцем і добровольцем з перших днів повномасштабної війни, вручили підозру в той час, як віцепрем'єр Олексій Чернишов, який отримав підозру від НАБУ за багатомільйонні збитки державі, не втратив посаду і публічно включається в роботу міжнародної конференції з відновлення України в Римі.

У редакції «Української правди» стверджують, що керівника Центру протидії корупції переслідують не за те, що вказано у підозрі, а за його професійну діяльність.

«Ми не заперечуємо, що будь-який громадянин України має бути підзвітним перед законом. Але правосуддя – це ще й про контекст, послідовність і рівність всіх перед законом. Те, що один із ключових фігурантів справи НАБУ залишається на офіційній посаді, а активіст, що служить в армії, стає об'єктом публічної дискредитації, свідчить не про верховенство права, а про політично мотивоване переслідування», — йдеться у заяві видання.

В «УП» також згадали, що в червні уряд відмовився визнавати результати прозорого конкурсу на посаду голови Бюро економічної безпеки (БЕБ), в якому переміг Олександр Цивінський. Редакція видання вважає, що це рішення стало «тривожним сигналом про відхід влади від принципу незалежності інституцій».

Редакція «Української правди» переконана, що мовчання західних партнерів щодо ситуації з БЕБ де-факто сприймається владою, зокрема особисто президентом, як схвалення. 

«Це створює небезпечний прецедент. І справа Шабуніна, і історія з БЕБ, і ігнорування підозри Чернишову – не окремі епізоди. Це елементи нової політичної стратегії: послаблення інституцій, персоніфіковане переслідування, демонтаж громадського контролю. І все це – на тлі війни, коли держава навпаки мала б опиратися на довіру, прозорість і рівність правил», — йдеться в заяві.

Редакція «УП», зокрема, зазначила, що прозорість процедур є такою ж важливою для країни, як постачання зброї, а вибіркове правосуддя – «це прямий шлях до авторитаризму, навіть якщо воно прикрите гаслами "безпеки" чи "мобілізації"».

«Україна має залишатися демократією навіть під час війни. Або ми втрачаємо не лише території, а й ідентичність і основну мету нашої спільної боротьби всіх цих років – європейську країну, а не тінь Росії чи Білорусі», — підсумували в редакційному матеріалі видання. 

Зазначимо, що редакція видання «Дзеркало тижня» стала на захист очільника Центру протидії корупції Віталія Шабуніна, який отримав підозру від Державного бюро розслідувань. У редакції видання зазначили, що до активіста «є запитання», однак наголосили, що усе, що він робив, не мало на меті власного збагачення.

Центр протидії корупції повідомив 11 липня, що слідчі ДБР провели обшуки у військовій частині в Чугуєві на Харківщині, куди нещодавно перевели Шабуніна, та в його будинку у Києві. 

Як повідомляли представники ЦПК, у Віталія вилучили телефон. Також правоохоронці вилучили телефон і комп’ютер дружини Віталія, а також планшет і телефони його дітей.

Напередодні Шабунін писав у своїх соцмережах, що після критики законопроєкту про скасування кримінальної відповідальності за злочини в оборонній сфері його перевели з місця служби в Харкові в іншу бригаду на лінію бойового зіткнення в Харківську область.

Фото: «Українська правда»

LIKED THE ARTICLE?
СПОДОБАЛАСЯ СТАТТЯ?
Help us do more for you!
Допоможіть нам зробити для вас більше!
Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Джерело матеріала
loader