/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F24fa5332103a09197fd6980a228a1b02.png)
Проти ухилянтів вимагають запровадити нову політику: більше засудження та межа законності
В Україні не повинно бути таких понять, як ухилення від мобілізації, його необхідно вивести за межі законності. Про це заявив спікер Сухопутних військ ЗСУ Віталій Саранцев в етері "Свобода live".
"Тут взагалі потрібно працювати глибше всім нам - і представникам комунікації Сил оборони, і представникам медіа для того, щоб у нас поняття "ухилянт" потроху виходило за межі законності", - сказав Саранцев.
За його словами, ухилянтам висловлюють співчуття не лише звичайні співгромадяни, а й адвокати чи депутати. Однак спікер вважає, що українці мають дотримуватися єдиної політики, спрямованої на засудження ухилянтів.
"У нас дуже часто і прості громадяни співчувають ухилянтам, і адвокати, і деякі депутати співчувають їм. Але немає якогось спільного засудження. На мою думку, потрібна політика загального засудження ухилення - як явища. Для того, щоб це явище зникло", - наголосив він.
За ухилення від мобілізації в Україні передбачена як адміністративна, так і кримінальна відповідальність. Адміністративна відповідальність здебільшого настає за порушення правил військового обліку й передбачає штрафи.
Кримінальна відповідальність, відповідно до статті 336 Кримінального кодексу України, настає за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації й може передбачати позбавлення волі на строк від 3 до 5 років.
- Як повідомляв портал "Знай.ua", навіть тим, хто призовного віку: деяким чоловікам дозволять виїхати з України з 1 липня.

