/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F051b39d00ef8efbdc0bce8c5b5ada8a1.jpg)
Європою шириться новий штам коронавірусу : який тривожний симптом не можна ігнорувати
У Європі знову неспокійно: медики б’ють на сполох через новий штам коронавірусу під назвою Stratus. Він активно циркулює у Великій Британії та вже фіксується у третині всіх випадків COVID-19 у країні. Особливістю цього варіанта є незвичний симптом — хрипкий, шорсткий голос, який рідко зустрічався раніше, але тепер стає доволі типовим.
На тлі традиційних ознак коронавірусу — лихоманки, кашлю та втоми, — саме хрипота стала новим сигналом, на який варто звертати увагу. Британські лікарі попереджають: якщо ви раптом помітили різке погіршення голосу, яке не пов’язане з застудою чи навантаженням на зв’язки, варто пройти тест на COVID-19.
Варіант Stratus, за словами вчених, має дві підгрупи — XFG та XFG.3. За останній місяць його частка у світі зросла майже втричі — з 7,4% до 22,7%. І хоча він не викликає тяжчого перебігу хвороби, мутації, які зафіксовані у його S-білку, можуть ускладнити розпізнавання вірусу організмом.
Імунна система людей, які вже перехворіли або вакцинувалися, може не одразу розпізнати новий варіант. Це дає вірусу час для активного розмноження, що може спричинити повторне зараження, навіть у тих, хто вже мав імунітет.
Утім, лікарі заспокоюють: наразі немає зростання госпіталізацій чи смертності. Більшість випадків мають легкий або середньотяжкий перебіг. Крім того, вакцини все ще ефективні проти ускладнень, які може викликати Stratus.
Всесвітня організація охорони здоров’я вже внесла цей штам до переліку варіантів, що перебувають під моніторингом. Це означає, що за Stratus уважно стежать, збирають дані про його поведінку та мутації, щоб не допустити повторення пандемічного сценарію.
Нагадаємо,може проникнути в легені та кров: лікар розповла, як захиститись від забрудненого повітря після обстрілів
Раніше ми розповідали, що смертоносна пліснява поширюється Європою - хто в зоні ризику
Також, невже ВІЛ стане виліковним: науковці винайшли унікальну вакцину

