Різко вдарить по здоров’ю: чому не можна читати у транспорті
Різко вдарить по здоров’ю: чому не можна читати у транспорті

Різко вдарить по здоров’ю: чому не можна читати у транспорті

Читання у транспорті насправді має серйозний вплив на зір людини. Главред розповість, яких правил варто дотримуватися.

Ви дізнаєтеся:

У сучасному світі ми живемо в такому режимі, що кожен день може бути буквально розписаний різними справами. А якщо до вашого хобі належить читання, то виникає спокуса присвятити цьому заняттю якомога більше вільного часу. І може виникнути думка: "А чому б не використати для читання час, який я витрачаю на дорогу на роботу і з роботи?".

Але чи задумувалися ви, чи може таке заняття бути шкідливим для ваших очей, і чи є ризик через звичку читати у транспорті погіршити свій зір? Главред спробував розібратися у цьому питанні.

На розважально-пізнавальному каналі для дітей "Веселі саморобки" у медичній рубриці "Лікар Лікарчук" розповіли, чому шкідливо читати в транспорті і тоді, коли навколо погане світло.

"Коли ви читаєте при поганому освітленні, очі напружуються і може бути дискомфортно або навіть може боліти голова. Але якщо зануритись глибше і вивчити дані, виявляється, що ця тема набагато складніша", – зазначається у відео.

Якщо регулярно читати при поганому освітленні або у транспорті, або дуже близько тримати книжку до очей, то може розвинутися короткозорість або міопія. Людина, яка має цю хворобу, добре бачить предмети, які близько розташовані, але віддалені об'єкти здаються розпливчастими.

"А слабке освітлення, напевно, збільшує ймовірність цієї хвороби. Тому краще читати при доброму освітленні і робити перерви, щоб очі відпочивали", – наголошується у відео.

Дивіться відео про те, чому не можна читати у транспорті:

Яких правил треба дотримуватися, щоб зберегти зір

У "Сніданку з 1+1" розповіли, яких саме правил варто дотримуватися, щоб зберегти здоров’я своїх очей і гостроту свого зору якомога довше.

Зазначається, що офтальмологи радять перевіряти зір школярам раз на рік, а дорослим, у кого немає проблеми з зором, – раз на два роки.

"І це важливо, бо за статистикою Всесвітньої організації охорони здоров'я, 4 з 5 випадків сліпоти можна попередити, якщо вчасно виявити проблему. Турбота про очі та стан зору має бути щоденним обов'язком кожної людини" – йдеться у відео.

Найголовніше – це давати своїм очам розслабитись. Навіть якщо ви не працюєте за комп'ютером, про це все одно не варто забувати.

Офтальмологи радять таку вправу, як писати носом. Потрібно уявити, що ваш кінчик носу – це олівець. Потім заплющити очі і просто писати або малювати цим олівцем

Також варто звертати увагу на свій раціон.

"Найкращі продукти для зору – це чорниця, капуста, шпинат та цитрусові. Щодо моркви, яку тривалий час називали найкращою підтримкою очей, то тут треба внести ясність. Дослідження учених Смітсонівського інституту у США довели: якщо людина нормально харчується, тобто включає в раціон різноманітні овочі та фрукти, то невпинно їсти моркву не обов'язково. Корисні і навіть необхідні для очей водні процедури. Щоранку і перед сном треба ополіскувати очі водою виключно кімнатної температури. Зранку така процедура допоможе вашому зору запуститись, а ввечері заспокоюють втомлені за день очі", – зазначається у відео.

Ще одне дуже важливе правило – міцний і повноцінний сон. Він допоможе очам, так би мовити, перезавантажитися і поповнитися поживними речовинами, а зранку ви не будете відчувати свербіж і печіння в очах.

Ще одна літня порада – захист. Сітківка нашого ока надзвичайно чутлива, а пряме потрапляння ультрафіолету на неї пошкоджує білки ока. Це, зі свого боку, збільшує ризики розвинення катаракти і навіть онкозахворювань очей. Помічником стануть якісні сонцезахисні окуляри. Під час купівлі найважливіша характеристика – відсоток блокування ультрафіолету. Він завжди вказаний на окулярах і має бути не меншим ніж 99, а краще всі 100%. До того ж, чим більші сонцезахисні окуляри, тим краще вони блокують ультрафіолетові промені, довели швейцарські вчені. І навіть похмура погода влітку зовсім не привід нехтувати такими окулярами.

"Ультрафіолетові промені легко проходять крізь хмари. Негативний вплив хоч і менший, порівняно з яскравою сонячною погодою, але все ж таки відчутний", – зазначається у відео.

Дивіться відео про те, яких правил треба дотримуватися, щоб зберегти зір:

Вас також може зацікавити:

Про джерело: "Сніданок з 1+1"

"Сніданок з 1+1" — ранкове шоу телеканалу 1+1 виробництва 1+1 Media. Програма триває три години і є найдовшим в Україні ранковим шоу у прямому ефірі. "Сніданок з 1+1" подає новини, розваги, корисні поради та інтерв'ю з цікавими гостями у прямому ефірі. Програма містить декілька ранкових випусків ТСН, повідомляє Вікіпедія.

"Сніданок з 1+1" має власну музичну студію, тому в програмі звучить жива музика. На YouTube канал "Сніданку з 1+1" підписано понад 500 тисяч користувачів.

Джерело матеріала
loader
loader