Американське домінування дронів: США представили оновлену стратегію використання безпілотників
Американське домінування дронів: США представили оновлену стратегію використання безпілотників

Американське домінування дронів: США представили оновлену стратегію використання безпілотників

Про це повідомило видання Kyiv.

Post із посиланням на меморандум міністра оборони США Піта Хегсета.

У четвер, 10 липня, Хегсет розіслав меморандум вищому керівництву Пентагону, командувачам об’єднаних командувань і директорам оборонних відомств, у якому окреслив три ключові напрямки нової стратегії.

Вона спрямована на «вивільнення сукупного потенціалу американського виробництва та винахідливості військових» у відповідь на стрімке зростання виробництва дешевих дронів противниками, зокрема Росією та Китаєм.

Основні напрямки нової стратегії.

Хегсет наголосив, що дрони стали причиною «більшості жертв цього року в Україні», і підкреслив, що швидкий розвиток технологій БПЛА вимагає від США уникати «ризику бездіяльності».

Основні компоненти стратегії включають:.

Посилення виробництва дронів у США: Пентагон скасував обмежувальні норми, які гальмували виробництво безпілотників і доступ до ключових технологій.

Повноваження щодо закупівлі та експлуатації дронів передано від бюрократичних структур безпосередньо військовим на місцях.

Реалістична підготовка: Вищим офіцерам доручено протягом наступного року інтегрувати бойові дії з використанням дронів у всі відповідні навчання, включно з форматом «дрон проти дрона», щоб точніше моделювати сучасні умови війни.

Усунення бюрократичних перепон: Хегсет заявив, що «смертоносність не буде стримуватися власноруч створеними обмеженнями», а бюрократичні перепони в міністерстві оборони скасовуються для прискорення інновацій і виробництва.

«Наступного року я очікую, що ці можливості будуть інтегровані в усі відповідні бойові навчання», — написав Хегсет, додавши, що «наші супротивники щороку виробляють мільйони дешевих дронів», що становить серйозну загрозу.

Контекст і значення.

Оновлення стратегії США щодо дронів відбувається на тлі занепокоєння відставанням у цій сфері через бюрократичні обмеження, тоді як противники, зокрема Росія, активно використовують дешеві БПЛА в Україні.

За даними The New York Times, Росія лише цього року здійснила 20 000 дронових атак на Україну, що підкреслює критичну роль безпілотників у сучасній війні.

Рішення Пентагону також збігається з нещодавніми заявами президента США Дональда Трампа про відновлення військової підтримки України, зокрема через угоду з НАТО, за якою Альянс повністю фінансуватиме постачання американської зброї, включно з системами Patriot.

Водночас спецпредставник США Кіт Келлог закликав до створення «Плану Маршалла» для відбудови України, а держсекретар Марко Рубіо після зустрічі з російським міністром Сергієм Лавровим натякнув на «новий підхід» Росії до переговорів.

Джерело матеріала
loader
loader