/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F33%2F81ee1dbd17c6eb81dfb0950befedc64d.jpg)
В Україні розробили унікальний метод ідентифікації загиблих
Судово-медичні криміналісти з Вінниці створили інноваційну технологію, яка дозволяє відновлювати шкіру пальців загиблих для подальшої дактилоскопії. Це дасть змогу скоротити час ідентифікації з кількох місяців до кількох діб.
Про цей прорив у сфері ідентифікації полеглих повідомляє Громадська спілка "Ветеранський простір". Нова методика має точність, аналогічну до ДНК-експертизи, але дає результат значно швидше.
Розробку створила команда під керівництвом Дмитра Головіна, ветерана і завідувача відділення судово-медичної криміналістики ДСУ "Вінницьке обласне бюро судово-медичної експертизи", разом з його колегою Романом Цибою.
"Ми з командою зробили розчин, який дає можливість муміфіковані руки відновити протягом 12 годин. Інколи це відбувається навіть в межах 3 годин, все залежить від стану рук", - пояснив Головін.
Крім того, фахівці винайшли метод рентгенконтрастної дактилоскопії, який дозволяє отримувати відбитки муміфікованих рук без попереднього відновлення в розчині.
Переваги нового методу
Дактилоскопічна ідентифікація є найдешевшим, найоперативнішим і доказовим способом встановлення особи за наявності прижиттєвих і посмертних зразків відбитків пальців. Раніше цей метод не міг застосовуватися на тілах з вираженими пізніми трупними змінами.
Автори розробки готують посібник методичних рекомендацій з детальним алгоритмом застосування їхньої методики ідентифікації загиблих.
Широке впровадження нової технології стримується відсутністю законодавчого регулювання. Наразі немає закону, який би зобов'язував військовослужбовців ставати на дактилоскопічний облік нарівні зі здачею ДНК-зразків.
Цей винахід може значно прискорити процес ідентифікації загиблих захисників України та полегшити страждання їхніх рідних, які очікують на повернення близьких додому.

