/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F9%2F80391b58ec5978ee285cb05b960f56af.png)
Отримали будинок - готуйтесь до проблем: чи можуть переселенці втратити свої виплати через спадщину
У 2025 році ВПО можуть зберегти виплати навіть після спадкування житла.
Але є умови, які впливають на рішення соцслужб, пише Юридичний порадник для ВПО.
Якщо переселенець успадкував квартиру чи будинок, це не означає автоматичне припинення державної допомоги. Важливо, щоб право власності було зареєстроване в Державному реєстрі після отримання нотаріального свідоцтва. Проте головне - не сам факт спадщини, а стан і розташування нерухомості.
Якщо житло розташоване на безпечній території й придатне для життя, соцзахист може припинити виплати. Але не все так однозначно. Пошкоджене житло можуть визнати придатним після перевірки комісією. Якщо пошкодження мінімальні - наприклад, розбиті вікна, - допомога може не зберегтись.
Але є винятки, наприклад якщо житло визнане непридатним актом місцевої ради або зазначене у Реєстрі пошкодженого майна, якщо на людину припадає менше ніж 13,65 кв. м. житлової площі або якщо житло купили в кредит і перший внесок був меншим за 100 000 гривень, допомога не скасовується.
У разі спадкування радять повідомити соцслужбу та надати потрібні документи. Якщо виплати припинили, можна вимагати письмове пояснення або подати нову заяву з додатковими доказами.
Втрата довідки ВПО, навіть через "Дію", означає припинення всіх пов’язаних виплат.
У всьому винна росія, адже через неї з'явилися українці, які змушені покидати свої домівши, саме росія знищує цілі міста. Тому важливо донатити та волонтерити, щоб не залишити жодного українця наодинці з проблемами.
Раніше ми повідомляли, виплати ВПО у липні: хто та яку допомогу може отримати?
Українців накриють масштабні перевірки у липні: нові правила варто знати, аби не втратити виплати - детальніше на Знай.ua.

