Чи можна брати дрова з кладовища: священник здивував відповіддю
Чи можна брати дрова з кладовища: священник здивував відповіддю

Чи можна брати дрова з кладовища: священник здивував відповіддю

У народі здавна вірили, що нічого не можна брати з кладовища, зокрема і дрова. Священник відповів усім, хто притримується такої прикмети.

Ви дізнаєтеся:

З точки зору народних вірувань вважається, що не можна нічого забирати з кладовища, адже будь-які речі з цього місця нібито можуть принести негатив і хвороби, якщо принести їх додому. Тому і до дров з дерев, які раніше росли на кладовищі, багато хто ставиться із пересторогою.

Але чи справді є ризик накликати на себе і свою сім’ю біду, якщо брати дрова з кладовища? Відповідь на питання дав священник Православної церкви України Олексій Філюк.

Священник зазначив, що на кладовищі в будь-якому разі потрібно вирубувати зайві дерева, і не варто допускати, щоб це місце занадто сильно заросло. Але для того, щоб зрубати там якесь дерево, потрібно мати дозвіл на це.

"Можна, а чого ж не можна! Кладовище – то не ліс. Там не треба допускати до того, щоб росли клени і дуби, смереки чи навіть туї. Не треба допускати до того, щоб цвинтар був схожий на ліс. Але на вирубування дерев на цвинтарі повинен бути документальний дозвіл", – зазначив священник.

Він наголосив, що коли цвинтар чистять від зайвої рослинності, то вирубані дерева не викидають, щоб вони гнили, а забирають, наприклад, для опалення лікарень, адмінбудівель тощо.

"Якщо це в селі і чистять в них цвинтар, звичайно, що можна забирати дерево із кладовища і ним палити у грубці. Ні гріха, нічого поганого в тому немає. Але добре те, що цвинтар буде чистий, і добре те, що в хаті буде тепло. Тобто ви робите дві добрі справи. Тому гріха чи яких заборон в тому, щоб брати такі дерева, немає", – пояснив отець Олексій Філюк.

Дивіться відео з поясненням, чи можна брати дрова з кладовища:

Як раніше розповідав Главред, священник дав відповідь, де можна хоронити домашніх улюбленців. Отець Олексій Філюк пояснив, де саме можна поховати котів, собак чи інших домашніх улюбленців після їхньої смерті.

Також раніше священник сказав, чи можна вагітній бути хрещеною. Він пояснив, чи може вагітна жінка стати хрещеною мамою і чи не нашкодить це її дитині.

Вас також може зацікавити:

Про персону: Олексій Філюк

Олексій Петрович Філюк - український священник, громадський активіст, волонтер і блогер. Настоятель храмів Православної церкви України в селах Шушківці та Білозірка на Тернопільщині. Окрім духовної діяльності, отець Олексій займається благодійністю та волонтерством. Виховує трьох усиновлених дітей та активно підтримує Збройні сили України, зокрема, організовуючи збори коштів на дрони. Отець Олексій також веде власний YouTube-канал, де ділиться християнськими піснями та проповідями.

Джерело матеріала
loader
loader