/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F209%2F6f759bc42e455d423cf728a1c75e24da.jpg)
Україна закупить найсучаснішу вакцину проти вірусу папіломи людини
Про це повідомляє Міністерство охорони здоровʼя, передає Укрінформ.
"З наступного року Україна вперше вводить безоплатну вакцинацію проти вірусу папіломи людини (ВПЛ), передбачену національним Календарем щеплень, для дівчат віком 12–13 років. Наразі Медичні закупівлі України уклали договір на закупівлю 9-валентної вакцини проти вірусу папіломи людини (ВПЛ)", - йдеться у повідомленні.
Як зазначають в МОЗ, це є важливим кроком для системи громадського здоров’я. Україна гармонізує Календар профілактичних щеплень відповідно до міжнародних підходів. Профілактична вакцинація покликана зменшити захворюваність на рак шийки матки та інші хвороби, пов'язані з ВПЛ. Вакцинація рекомендована до початку статевого життя, бо саме в такій ситуації вакцина має найвищу ефективність, якщо її застосовувати до інфікування.
За даними ВООЗ, два високоонкогенні типи вірусу — 16 і 18 — спричиняють близько 70% випадків раку шийки матки. 9-валентна вакцина захищає від 9 найбільш поширених типів ВПЛ, 7 з яких є високоонкогенними.
Як зазначають в МОЗ, безкоштовне однократне щеплення проти ВПЛ для дівчат за національним календарем здійснюється у 75 країнах. Загалом вакцинація проти ВПЛ включена до національних програм імунізації в 149 країнах світу.
Перші постачання найсучаснішої вакцини проти ВПЛ очікуються наприкінці 2025 року. Закупівля здійснена за механізмом керованого доступу (ДКД) — це дозволяє отримати препарати за вигідною ціною завдяки прямим перемовинам з виробником.
Як повідомляв Укрінформ, Міністерство охорони здоровʼя ініціювало зміни до Національного календаря профілактичних щеплень, які будуть впроваджені з 2026 року. Запропоновані зміни дозволять гармонізувати підходи до імунізації з європейськими стандартами та впроваджувати сучасні стратегії. Зокрема, передбачено введення безоплатного щеплення проти ВПЛ, ширше застосування комбінованих вакцин та зміна графіку вакцинації за віком.
Фото: ЮНІСЕФ

