У Вінниці винайшли спосіб прискорити ідентифікацію тіл полеглих захисників
У Вінниці винайшли спосіб прискорити ідентифікацію тіл полеглих захисників

У Вінниці винайшли спосіб прискорити ідентифікацію тіл полеглих захисників

Вінницькі судово-медичні криміналісти винайшли спосіб відновлювати шкіру пальців загиблих до стану, який далі можна «зчитати» при дактилоскопії. Це прискорить ідентифікацію з кількох місяців до кількох діб.

Про це повідомляє Громадська спілка «Ветеранський простір», передає Укрінформ.

«Вінницькі судово-медичні криміналісти зробили прорив у питанні ідентифікації полеглих. Уявіть, що існує метод, який має ту саму точність, що і ДНК-експертиза, натомість дає результат не за місяці, а за декілька днів? Таким доказовим методом є дактилоскопічна ідентифікація, тобто ідентифікація людини за відбитками її пальців (долоні, ступні). Метод використовується в усьому світі дуже давно. Але він раніше не міг застосовуватись на тілах з різко вираженими пізніми трупними змінами. Винахід групи вінницьких фахівців дозволяє відновлювати шкіру до стану, який далі можна «зчитати». Тоді сама ідентифікація полеглої людини займає кілька діб», - йдеться у повідомленні.

Згідно з повідомленням, над цією розробкою тривалий час працювала команда у складі ветерана, учасника бойових дій, завідувача відділення судово-медичної криміналістики ДСУ «Вінницьке обласне бюро судово-медичної експертизи» Дмитра Головіна і його колеги, судово-медичного експерта Романа Цима.

Зазначається, що дактилоскопічна ідентифікація — це найдешевший, найоперативніший і доказовий спосіб ідентифікації особи за наявності прижиттєвого і посмертного зразків відбитків пальців для їх порівняння. Раніше було неможливо дактилоскопіювати тіла з вираженими пізніми трупними змінами.

«Ми з командою зробили розчин, який дає можливість муміфіковані руки відновити протягом 12 годин. Інколи це відбувається навіть в межах 3 годин, все залежить від стану рук. А потім ми винайшли рентгенконтрастне дактилоскопіювання, яке допомагає отримувати відбитки муміфікованих рук без попереднього відновлення в розчині», - розповів Головін.

Він зазначає, що разом з Романом Цибою вони формують посібник методичних рекомендацій, в якому прописано весь алгоритм застосування їхньої методики ідентифікації загиблих.

Утім, наразі широке застосування цієї методики ускладнюється відсутністю закону, який би на рівні зі здачею ДНК-зразків зобов'язав військовослужбовців ставати на дактилоскопічний облік.

Як повідомлялось, в Україні з квітня почала свою роботу Єдина уніфікована система нумерації тіл.

Фото: Коордштаб

Теги за темою
Вінниця
Джерело матеріала
loader
loader