У Чернігові відкрили профорієнтаційний хаб на базі ліцею залізничного транспорту
У Чернігові відкрили профорієнтаційний хаб на базі ліцею залізничного транспорту

У Чернігові відкрили профорієнтаційний хаб на базі ліцею залізничного транспорту

На базі Чернігівського професійного ліцею залізничного транспорту запрацював профорієнтаційний хаб для школярів та вступників у заклади профтехосвіти.

Хаб створено у співпраці Міністерства освіти та науки і Швейцарсько-українського проєкту DECIDE, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Ми маємо всього 600 закладів професійної освіти в Україні. Очевидно, що в контексті демографії та зміни структури економіки нам потрібно змінювати і мережу закладів профтехосвіти, робити їх потужними, великими, концентрувати ресурси в напрямках найбільш затребуваних спеціальностей і в руках найбільш активних команд. Певною мірою оптимізація мережі буде відбуватися, але вона спрямована перш за все на збільшення можливостей тих закладів, які працюють сьогодні ефективно і мають працювати в інтересах бізнесу. Цей простір — приклад ефективної співпраці держави, міжнародних партнерів, бізнесу і громади, що сприяє профорієнтаційній роботі серед молоді», -  сказав на відкритті профорієнтаційного хабу міністр освіти та науки Оксен Лісовий.

У Чернігові відкрили профорієнтаційний хаб на базі ліцею залізничного транспорту - Фото 1 У Чернігові відкрився профорієнтаційний хаб / Фото надані Швейцарсько-українським проєктом DECIDE

За його словами, тут учні можуть проаналізувати свої навички й уподобання, спробувати себе в різних напрямах робітничих спеціальностей та обрати усвідомлений карʼєрний шлях.

«Це і є важливим внеском у майбутнє країни, адже відбудова неможлива без кваліфікованих випускників профтехів»- наголосив урядовець.

У Чернігові відкрили профорієнтаційний хаб на базі ліцею залізничного транспорту - Фото 12

Як зазначила менеджерка проєкту DECIDE Валентина Полторак, за офіційними даними, через повномасштабне російське вторгнення з України виїхало 10% працездатного населення, 74% роботодавців потребують оновлення кадрового складу, орієнтовно у кожного роботодавця бракує 15% кадрового складу. Проте лише 35% українських учнів обирають професійну освіту.

Чернігівський професійний ліцей залізничного транспорту став одним з перших закладів освіти, де запрацював профорієнтаційний хаб. Тут можна опанувати понад 10 професій, серед яких слюсар з ремонту локомотивів, помічник машиніста локомотива, монтер колії, провідник пасажирського вагона, штукатур, плиточник, маляр, сантехнік, електрогазозварювальник, електромонтажник, слюсар газового обладнання.

У Чернігові відкрили профорієнтаційний хаб на базі ліцею залізничного транспорту - Фото 13

Як розповів Укрінформу директор ліцею Максим Поджарий, великим попитом на ринку праці користуються також кухарі, кондитери, озеленювачі, і бізнес приходить з такими запитами до закладів освіти.

«Ми мали проблеми з профорієнтуванням. Не всі діти після закінчення закладу готові йти працювати (за фахом - ред.), і постає питання, яким чином вони обирають заклад і спеціальність, якій навчатися. Ми зрозуміли, що профорієнтація є ключовою в професійній підготовці. Цей хаб має допомогти спробувати найпростіші роботи, які повʼязані з конкретними професіями, отримати навички, почути, що це за професії, спробувати себе. Дитина може зацікавитися і тоді протягом навчання в школі вона буде більше дізнаватися і розвивати якісь свої навички, щоб після школи прийти вже з конкретним запитом», - зазначив Поджарий.

У Чернігові відкрили профорієнтаційний хаб на базі ліцею залізничного транспорту - Фото 14

У хабі можна буде спробувати попрацювати, наприклад, на лазерному верстаті або скласти схему підключення фотовольтаїчної електростанції. Також тут проводитимуть лекції та просвітницькі заходи роботодавці області, буде можливість здійснити екскурсію на виробництво чи підприємство, щоб побачити, як саме працюють ті чи інші фахівці.

«Дефіцит кадрів в Україні сьогодні становить 400 тисяч осіб. Тому модернізація профтехів - першочергове завдання для нашої економіки. Ринок праці потребує фахівців, тож і підготовка кваліфікованих спеціалістів є ключовою умовою відбудови та розвитку України», - сказала на відкритті профорієнтаційного хабу заступниця керівника Офісу Президента Олена Ковальська.

Швейцарсько-український проєкт DECIDE разом з Міністерством освіти і науки розпочав впровадження нового напряму «DECIDE: ПРОФТЕХ» з 2024 року. Він спрямований на підтримку уряду України у пілотуванні моделей партнерства між закладами освіти, органами влади та бізнесом заради успішного майбутнього українських дітей. Пілот охопив 6 регіонів та 9 громад-партнерів у Київській, Чернігівській, Полтавській, Одеській, Івано-Франківській та Львівській областях. Понад 14,5 тис. дітей відвідали профорієнтаційні заходи та екскурсії в межах проєкту. До ініціативи долучилися 109 бізнесів, завдяки яким діти мають змогу познайомитися зі світом професій та визначитися, ким стати у майбутньому.

Як повідомляв Укрінформ, міністр освіти та науки Оксен Лісовий заявив, що близько 30% освітніх заходів мають бути спрямовані на освіту дорослих, опанувати нову спеціальність дорослі можуть в закладах профтехосвіти за короткостроковими програмами.

Джерело матеріала
loader
loader