Ніколи не годуйте цим собаку: 7 продуктів, які ні в якому разі не можна давати улюбленцю
Ніколи не годуйте цим собаку: 7 продуктів, які ні в якому разі не можна давати улюбленцю

Ніколи не годуйте цим собаку: 7 продуктів, які ні в якому разі не можна давати улюбленцю

Більшість собак схильні їсти будь-яку їжу, яку знайдуть, від солодкого пирога, який ви залишили охолоджуватися на столі, до смаженого м’яса, яке вони намагаються вкрасти прямо з вашої тарілки. Хоча багато з цих продуктів не зашкодять собачому здоров’ю, деякі з них можуть бути навіть смертельними, повідомляє Martha Stewart.

Чоловік із собакою / фото: скріншот Youtube

Сейдж Де Роза, докторка ветеринарної медицини, доцентка кафедри клінічної невідкладної та критичної допомоги, та Вітні Міллер, головний ветеринарний лікар, радять не давати собакам навіть в невеликій кількості наступні продукти.

Шоколад

Шоколад. Фото: скрін youtube

Теобромін і кофеїн, дві метилксантинові сполуки, що містяться в шоколаді, можуть впливати на шлунково-кишковий тракт, центральну нервову систему та серце вашої собаки, призводячи до блювоти та діареї, судом, порушення серцебиття та м’язового тремору. Темний шоколад більш токсичний, ніж молочний або білий, хоча всіх видів шоколаду слід уникати.

Якщо ви знаєте (або підозрюєте), що ваш собака заліз у ваш захований запас цукерок, якомога швидше зверніться до ветеринара.

Продукти з кофеїном

Кофеїн не лише токсичний для собак, коли його вживають в складі шоколаду, він також не менш небезпечний сам по собі. То ж треба обмежити доступ вашого собаки до будь-якої кавової гущі, енергетичних напоїв, ліків чи інших предметів у вашому будинку, що містять кофеїн. Прискорене дихання, неспокій, порушення серцебиття, високу температуру тіла та м’язовий тремор можуть бути ознаками того, що ваш собака міг проковтнути кофеїн.

Часник, цибуля та цибуля-шніт

Ці пікантні трави додають глибини та смаку вашим улюбленим рецептам, але часник , цибуля та шніт-цибуля , а також інші продукти родини цибульних містять сполуки, які можуть спричиняти окислювальне пошкодження клітин собак. Хоча цибуля є найбільш токсичною у великих кількостях, концентровані порошки зі спеціями або в сумішах для супів можуть викликати побічні реакції при вживанні собакою. Ці продукти можуть спочатку викликати блювоту, а також руйнувати еритроцити та спричиняти анемію. Симптомами отруєння можуть бути млявість та/або слабкість, бліді ясна та зміна кольору сечі.

Виноград та родзинки

Виноград. Фото: скрін youtube

Дослідники все ще працюють над пошуком конкретної сполуки, яка робить виноград та родзинки токсичними для собак (поточні дані вказують на винну кислоту), але вони точно знають, що вживання цього фрукта у свіжому або сушеному вигляді може спричинити пошкодження нирок.

Це призводить до накопичення в нирках танінів та інших елементів, які собаки не можуть переробити. Отруєння виноградом часто проходить у два етапи: починаючи з таких симптомів, як млявість, відсутність апетиту, зневоднення та прискорене дихання протягом перших 24 годин, і загострюючись подальшими ознаками ниркової недостатності, такими як блювота, надмірна спрага або сечовипускання, біль у животі та кома.

Хоча деякі собаки можуть не відчувати побічних ефектів від винограду та родзинок, інші можуть страждати від токсичності, що загрожує життю.

Тісто для хліба

Тісто для хліба, що залишилось підніматися на столі, може виявитися занадто спокусливим для деяких собак. Але спирт і газ, що виробляються дріжджами під час бродіння, також можуть спричинити серйозні проблеми зі здоров’ям вашого улюбленця. Всмоктування спирту зі шлунку в кров може призвести до різноманітних тривожних симптомів, таких як блювота та діарея, підвищена спрага, низький рівень цукру в крові, порушення координації, тремор, судоми та навіть смерть.

Накопичення газів у шлунку може спричинити його здуття, що може бути джерелом дискомфорту та, що ще серйозніше, проблем із серцево-судинною системою. Якщо ваш собака з’їсть сире тісто, необхідний терміновий візит до ветеринара.

Жирне м'ясо

М’ясо, яке продається для споживання людиною, зазвичай не є смертельним для собак, але повторне вживання його може спричинити проблеми зі здоров’ям. Загалом, продукти з високим вмістом жиру, хоча й не обов’язково токсичні для собак, можуть спричинити запалення підшлункової залози (панкреатит), що може призвести до зниження апетиту, болю в животі, блювоти та діареї.

Часто власники домашніх тварин думають, що трохи стейка або шинки - це нормально для домашніх тварин, хоча насправді вплив цього жирного м’яса може спричинити несприятливі наслідки для здоров’я.

Продукти з ксилітом

Ксиліт, замінник цукру, використовується для зменшення калорій у різноманітних продуктах, від жуйки та десертів з позначкою "без цукру" до зубної пасти та арахісового чи горіхового масла. У собак ксиліт стимулює підшлункову залозу до вироблення інсуліну, що може спричинити небезпечне падіння рівня цукру в крові. Зверніть увагу на блювоту, а потім млявість, слабкість, порушення координації та інші симптоми низького рівня цукру в крові, які можуть виникнути навіть через 24 години.

Раніше портал Знай писав Захистить від пекучого асфальту та холодної зими: як самостійно зробити взуття для песика.

Також портал інформував Собачий ритуал сну: навіщо ваш пес влаштовує танець перед тим, як лягти.

Крім того, ми повідомляли Не прибрали за улюбленцем - очікуйте штраф: як карають власників собак в Україні.

Джерело матеріала
loader
loader