Два дні в липні й один у серпні стануть коротшими через пришвидшене обертання Землі
Два дні в липні й один у серпні стануть коротшими через пришвидшене обертання Землі

Два дні в липні й один у серпні стануть коротшими через пришвидшене обертання Землі

Земля обертатиметься значно швидше протягом найближчих кількох місяців - настільки швидко, що деякі дні стануть коротшими, ніж зазвичай. Про це пише Live Science.

Очікується, що 9 липня, 22 липня та 5 серпня положення Місяця вплине на обертання Землі так, що тривалість кожного з цих днів буде меншою на 1,3–1,51 мілісекунди. У ці дні годинники, як і раніше, відраховуватимуть 24 години. На рівні повсякденного життя такі зміни непомітні.

Доба на Землі - це час повного обертання планети навколо своєї осі, приблизно 24 години або 86 400 секунд. Однак тривалість доби змінюється через вплив Сонця, Місяця, магнітного поля та перерозподілу маси планети.

Мільярди років тому доба тривала близько 19 годин, бо Місяць був ближче і впливав сильніше. З часом, віддаляючись, він уповільнював обертання Землі. Але останнім часом вчені зафіксували коливання швидкості обертання. У 2020 році Земля оберталася швидше, ніж будь-коли з 1970-х. Найкоротший день за спостереженнями припав на 5 липня 2024 — він був на 1,66 мс коротший за стандартні 24 години.

У 2025 році Місяць перебуватиме на максимальній відстані від екватора Землі, що вплине на швидкість обертання планети. Коливання обертання очікувані, але дослідження NASA показують, що й людська діяльність впливає на тривалість доби. Переміщення льоду та підземних вод через кліматичні зміни збільшило добу на 1,33 мілісекунди за століття з 2000 по 2018 рік.

За словами вчених, зміна часових поясів відбулася б лише тоді, якби різниця в довжині доби перевищила 0,9 секунди, тобто 900 мілісекунд. 

  • 2 червня  IFLScience повідомило, що вчені показали в короткому відео 1,8 млрд років історії Землі.
  • 23 січня стало відомо, що вчені заявили, що рух магнітного Північного полюса впливає на точність навігаційних систем.
Теги за темою
Космос вчені Земля
Джерело матеріала
loader
loader