/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2Fecf985e87eb87118411786656f8a8518.jpg)
Повітряні й підводні дрони навчили знаходити міни під водою
Благодійний фонд «Фундація Поступ» з оператором протимінної діяльності ТОВ «Ризик Контроль» показали аеромагнітну систему MinesEye на одному з озер на півночі Київщини. Ця територія була зоною бойових дій у 2022 році, і команда мала виявити вибухонебезпечні предмети (ВНП), приховані під товстим шаром мулу, йдеться в пресрелізі «Фундація Поступ».
Як дрон із системою MinesEye шукає міни
- Дрон із системою MinesEye здійснив два польоти тривалістю 15 хвилин.
- Під час одного з прольотів сенсор наблизився до поверхні води на відстань лише 20 см (це екстремально низький рівень для сканування).
- Загалом команда обстежила 2,2 тис. м² акваторії, де зафіксували понад 25 феромагнітних аномалій. Серед них команда виділила 18 для детальної перевірки.
Після польоту команда «Ризик Контроль» застосувала підводний дрон і залучила водолазів. Умови виявилися складними: висока замуленість і наявність сторонніх предметів ускладнювали візуальне виявлення мін.
Що відомо про «Фундацію Поступ»
- Окрім сканування магнітними сенсорами, «Фундація Поступ» почала спільний дослідницький проєкт із компанією Вроцлава MPWiK.
- У червні 2025 року вони протестували ехосонари на дронах для батиметрії (визначення товщини осаду на дні водойм).
- Система MinesEye, яку фонд розробляє понад три роки, уже довела свою ефективність у пошуку ВНП на сільськогосподарських полях. Вона здатна виявляти міни до 0,5 м глибини і снаряди до 3 м.
- У лютому 2025 року фонд підписав меморандум із ДСНС України про впровадження багатосенсорних систем на дронах. Першу систему передали державній службі після обстеження понад 400 гектарів замінованих територій на Харківщині і Миколаївщині.

