/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F434%2F15ddd1ef48f9847233d663512ed330a1.jpg)
Авіаексперт відповів, скільки БпЛА на місяць має виготовляти Україна
Україні потрібно масштабувати випуск українських далекобійних БпЛА не менше ніж в 5 разів до кінця цього року. Про це сказав експерт з питань авіаційного ринку Богдан Долінце в ефірі Radio NV.
Він зауважив, що ми на сьогодні бачимо прогрес окупантів в питанні нарощування виробництва безпілотників типу "шахед" - останній рік в середньому на 500 одиниць на місяць.
"І це означає, щоб вийти на об’єм близько 10 тис. одиниць таких типів безпілотників - це і "Шахеди", і "Герані" і "Гербери" всі разом узяті, необхідно від 8 до 12 місяців. І це дозволить ворогу вдвічі збільшити обсяг і частоту запуску відповідних типів безпілотників", - додав Долінце.
За його словами, ворог наростив не тільки виробництво дронів в економічній зоні "Алабуга", а існує фактично на сьогодні, за різними оцінками, щонайменше ще два, а можливо і три альтернативні майданчики, де здійснюється виробництво та збирання таких типів безпілотників.
"І зрозуміло, що важливим завданням для наших сил безпеки і оборони є їхнє виявлення та скорочення спроможностей ворога по випуску цих систем. Адже вже зараз наша система ППО перевантажена і це дозволяє ворогу досягати засобами ураження певних своїх цілей", - підкреслив Долінце.
Він також зазначив, що Україна на зараз вже має цілу низку далекобійних дронів, частина з них вже показала свою значну ефективність. Зокрема він нагадав й про нові українські дрони FP-1, нібито якими днями був атакований завод в Ростовській області. Відомо, що ці дрони можуть нести бойову частину до 120 кг і летіти на відстань до 1600 км. По певних властивостях, як зауважив Долінце, FP-1 навіть потужніший ніж "шахед".
"Але ключове питання, яке на сьогодні стоїть, це не стільки виробництво українського "шахеда" чи не "шахеда", а стоїть питання масштабування виробництва безпілотників, які вже на території України виробляються. Україна вже має цілу низку ударних безпілотників середньої, великої дальності, які є високоефективними, які здатні проходити системи протиповітряної оборони, здатні наносити достатньо серйозні та точні ураження по об'єктах військової, критичної структури на території ворога. На сьогоднішній день головним викликом є якраз масштабування", - підкреслив експерт.
Долінце зазначив, що станом на кінець минулого року Україна і Росія випускали десь співмірну кількість безпілотників - орієнтовно по 1,2 тис. одиниць на місяць. За останні пів року Росія вийшла на об'єм випуску більше 5 тис. одиниць.
"З точки зору того, скільки Україна випускає, на жаль, ми не бачимо аналогічної кількості. Скоріш за все, Україна теж наростила випуск, але вийшла десь на об'єм 2 тис. БпЛА на місяць, що є неспівмірно менше, ніж кількість, яку випускає Росія. Є потреба маштабувати не менше ніж в 5 разів до кінця цього року обсяги випуску тих далекобійних безпілотників, які ми вже маємо", - пояснив Долінце.
При цьому, зауважив він, має бути баланс:
"З однієї сторони - ефективні перевірені та надійні рішення мають масштабуватись і швидко передаватися у велику кількість підрозділів. З іншої сторони - має існувати можливість появи та заходження нових розробок, нових виробів на цей ринок".
В іншому разі, ситуація призведе до того, що бачимо в РФ, сказав Долінце.
"Там лише декілька ключових виробників, близько інтегрованих з міністерством оборони Росії або відповідними олігархами. І як наслідок, нові гравці або вироби, на щастя для нас, не можуть потрапляти на цей ринок. Відповідно розвиток систем відбувається значно повільніше, ніж Росії хотілося. Але такий підхід дозволяє їм швидко масштабувати та збільшувтаи кількість таких систем", - прокоментував він.

