На функцію оглядів штучного інтелекту від Google подали антимонопольну скаргу в ЄС
На функцію оглядів штучного інтелекту від Google подали антимонопольну скаргу в ЄС

На функцію оглядів штучного інтелекту від Google подали антимонопольну скаргу в ЄС

Компанію звинуватили в тому, що вона зловживає своєю ринковою владою в онлайн-пошуку.

Google зіткнулася з антимонопольною скаргою в Євросоюзі через свої огляди на основі штучного інтелекту. Група незалежних видавців звинуватила компанію в тому, що вона зловживає своєю ринковою владою в онлайн-пошуку. Про це пише Reuters з посиланням на відповідний документ.

ШІ-огляди від Google — це згенерована штучним інтелектом інформація, яка відображається над звичайними гіперпосиланнями на відповідні сайти. 

Видавці просять Єврокомісію вжити тимчасових заходів, щоб запобігти «непоправній шкоді» — вони стверджують, що ці огляди зменшують їх трафік, аудиторію й прибутки.

У заяві йдеться про те, що Google розміщує свої ШІ-огляди у верхній частині загальної сторінки результатів пошуку, щоб показувати власні резюме, згенеровані на основі матеріалів видавців, і стверджується, що така практика Google ставить їх оригінальний контент у невигідне становище.

Видавці вважають, що Google використовує їхній контент без згоди для навчання своїх ШІ-моделей і створення таких резюме, але водночас вони не можуть відмовитись від цього без ризику більше не відображатися на загальній сторінці результатів пошуку Google.

Скаргу зокрема підписала компанія «Рух за відкритий інтернет», до складу якої входять цифрові рекламодавці та видавці, а також британська неприбуткова організація Foxglove Legal Community Interest Company, яка виступає за справедливість у сфері технологій.

У Google відповіли, що численні твердження про трафік з пошуку часто ґрунтуються на неповних і спотворених даних.

«Реальність полягає в тому, що сайти можуть як набирати, так і втрачати трафік з різних причин — зокрема через сезонний попит, інтереси користувачів і регулярні алгоритмічні оновлення Пошуку», — сказав речник Google.

Співвиконавча директорка Foxglove Роза Кьорлінг розповіла Reuters, що журналісти та видавці опинилися в критичній ситуації.

«Незалежні новини перебувають під загрозою зникнення: це огляди на базі ШІ від Google. Саме тому за допомогою цієї скарги Foxglove разом із партнерами закликає Європейську комісію та інших регуляторів у світі зайняти чітку позицію й дозволити незалежній журналістиці відмовитися від участі в таких системах», — сказала Кьорлінг.

Аналогічну скаргу видавці подали до антимонопольного органу Великої Британії.

Нагадаємо, розширення «Огляд від ШІ» у пошуку Google стає доступним у понад 200 країнах та понад 40 мовами, зокрема в Україні. Компанія вперше запустила функцію оглядів рік тому, щоб спростити формулювання нових типів запитань, пошук інформації та дослідження релевантних сайтів в інтернеті.

Читайте також:

  • Як штучний інтелект змінив пошукову видачу Google. Усе про AI Overview

Фото: Arkan Perdana / Unsplash

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Євросоюз Google
Джерело матеріала
loader
loader