/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2Fe29254461f9efc6c44c52664f96aedc5.jpg)
Далай-лама святкує 90 років: духовний лідер називає себе "простим буддійським ченцем"
Духовному лідеру тибетських буддистів Далай-ламі 6 липня виповнилося 90 років. Тисячі ченців і світових знаменитостей приїхали в індійське місто Дхарамсала, щоб відсвяткувати таку яскраву подію.
Тисячі тибетських ченців приїхали в індійське місто Дхарамсала в Гімалаях, щоб відсвяткувати 90-річчя духовного лідера Далай-лами XIV. Сильні дощі не зіпсували настрою, Далай-лама постав перед публікою в традиційній мантії з жовтим шарфом, його супроводжували двоє ченців, повідомляє ВВС.
У храмах на вершинах пагорбів лунали піснеспіви, танцювальні колективи виступали під дзвін цимбал і волинок. Давні послідовники Далай-лами, включно з голлівудським актором Річардом Гіром, прибули на церемонію на честь головного поборника миру.
На церемонії в суботу Далай-лама запевнив послідовників у своїй прекрасній фізичній формі і сказав, що проживе ще 40 років.
Зазвичай він уникає святкування дня народження і сьогодні подякував послідовникам за те, що ювілей можна використати для роздумів про спокій розуму та співчуття. Лідер буддистів у Тибеті вважає себе "простим буддійським ченцем" і не шкодує ні про що, аналізуючи свій життєвий шлях.
"Важливо працювати над матеріальним розвитком, але ще важливіше досягти душевного спокою, розвивати добре серце і проявляти співчуття до всіх людей. Не тільки до близьких і рідних", — сказав він у привітанні.
Реінкарнація Далай-лами
Цього тижня Далай-лама завершив спекуляції про ймовірний кінець 600-річної традиції з його смертю. Духовний лідер тибетців сказав, що незабаром з'явиться новий лідер і традиція реінкарнації продовжиться, незважаючи на заперечення Китаю.
Згідно з тибетською традицією, душа старшого буддійського ченця після смерті перевтілюється в тілі дитини.
Перебуваючи у вигнанні з моменту втечі з Китаю 1959 року, Далай-лама заявляв, що його реінкарнація відбудеться у "вільному світі", тобто за межами Китаю.
У Пекіні наполягають на тому, що спадкування має відповідати китайським законам, релігійним ритуалам та історичним традиціям. Нового духовного лідера потрібно схвалити урядом Китаю.
Далай-лама довгий час очолював тибетську діаспору в її боротьбі за автономію та опорі китайському пануванню.
Світові лідери та знаменитості привітали Далай-ламу з днем народження
Тибетського духовного лідера привітали високопоставлені особи багатьох країн, включно з прем'єр-міністром Індії Нарендрою Моді та держсекретарем США Марко Рубіо.
Моді назвав Далай-ламу "неминущим символом любові, співчуття, терпіння і моральної дисципліни", а Рубіо заявив, що буддійський лідер надихає людей, втілюючи в собі "єдність, мир і співчуття".
"Він найбільш незвичайна людина з усіх, хто коли-небудь жив на цій планеті", — сказав Річард Гір під оплески присутніх.
Далай-ламу XIV вважають наступною реінкарнацією бодхісаттви Авалокітешвари (бодхісаттви співчуття). Китай анексував Тибет і придушив місцеве повстання, тож тибетський лідер 1959 року вирушив із тисячами послідовників до Індії та створив уряд у вигнанні.
Очоливши тибетську діаспору і по суті боротьбу за незалежність Тибету, Далай-лама набув популярності на світовому рівні.
Нагадаємо, коли Далай-лама XIV святкував 88-й день народження, він сказав, що ледь виглядає на 50.
Раніше монгольську дитину, народжену в США, назвали реінкарнацією Далай-лами. Восьмирічний хлопчик бував на церемоніях разом із Далай-ламою в Дхарамсалі.
