65% представників бізнесу задоволені роботою — результати дослідження ЕВА
65% представників бізнесу задоволені роботою — результати дослідження ЕВА

65% представників бізнесу задоволені роботою — результати дослідження ЕВА

Попри війну та загальну нестабільність, українська бізнес-спільнота зберігає помірний оптимізм щодо якості життя.

Про це свідчать результати щорічного дослідження «Барометр якості життя – 2025», яке провела Європейська Бізнес Асоціація спільно з Gradus Research.

65% респондентів із числа співробітників компаній-членів EBA задоволені своїм місцем роботи, рівнем самореалізації та дотриманням трудових прав.

Це найвищий показник серед усіх досліджуваних сфер і він зберігається на рівні з минулим роком. Незадоволеними залишаються 10% опитаних.

Працівники компаній також поділилися тим, що утримує їх на поточному робочому місці. Для 59% опитаних це можливість працювати віддалено, 40% відзначають сприятливий клімат у колективі.

Інші 36% та 34% респондентів затримуються на поточній роботі через безпеку і комфорт та ефективну комунікацію з керівництвом відповідно.

42% бізнес-респондентів вважають свій дохід достатнім для якісного життя, ще 9% — більш ніж достатнім. Ці показники залишаються сталими порівняно з минулим роком.

65% представників бізнесу задоволені роботою — результати дослідження ЕВА - Фото 1

Показники задоволеності соціальним життям зросли до 54% (проти 48% у 2024 році). У дослідженні зазначають, що це пов’язано з налагодженням внутрішніх зв’язків та адаптацією до нової реальності.

Натомість рівень задоволеності безпековою ситуацією значно відрізняється від попередніх показників. Так, лише 5% бізнес-аудиторії задоволені рівнем безпеки. Переважна більшість (82%) відзначає незадовільний стан, що, за оцінками аналітиків, суттєво впливає на загальну якість життя.

Кожен четвертий працівник у компаніях-членах EBA здебільшого або повністю задоволений загальним досвідом життя в Україні. Ще 38% — нейтральні у своїй оцінці, 37% — переважно не задоволені. Ці цифри майже не змінилися порівняно з 2024 роком.

Читайте також: Лише третина українців можуть порахувати річну ставку кредиту — дослідження про фінграмотність

Джерело матеріала
loader
loader